St. Anton am Arlberg, © Tirol Werbung
St. Anton am Arlberg, © Tirol Werbung

St. Anton am Arlberg

Największy połączony wyciągami region narciarski w Austrii, ultranowoczesna infrastruktura i co sezon obfite opady śniegu.

Największy połączony wyciągami region narciarski w Austrii, ultranowoczesna infrastruktura i co sezon obfite opady śniegu – wszystko to sprawia, że St. Anton am Arlberg przyciąga każdej zimy setki tysięcy narciarzy i snowboarderów z całego świata.

St. Anton szczyci się bogatymi narciarskimi tradycjami i nie bez powodu określane jest mianem „kolebki narciarstwa alpejskiego“. To tu w 1922 r. Hannes Schneider założył pierwszą szkołę narciarską w Austrii. Nauczał w niej rewolucyjnej na owe czasy techniki jazdy na nartach pługiem, która zastąpiła stosowany wcześniej telemark.

Przełęcz Arlberg słynie z ponadprzeciętnych opadów śniegu. Rocznie przekraczają one tu średnio 7 metrów, co sprawia, że jest to jeden z najbardziej śnieżnych regionów w całej Austrii. Gwarantuje to nie tylko idealne warunki na trasach, ale także niezliczone możliwości śmigania poza nimi w głębokim śniegu.

Ośrodek dużo inwestuje w najnowocześniejszą infrastrukturę narciarską. Prawdziwą perełką jest kolej linowa Galzigbahn, która zachwyca nie tylko wyjątkową architekturą, ale także pionierskimi rozwiązaniami technicznymi. Dzięki najnowszym inwestycjom stacja uzyskała bezpośrednie połączenie wyciągami z sąsiednim równie wielkim terenem narciarskim Lech Zürs, leżącym już w Vorarlbergu po drugiej przełęczy Arlberg. Fuzja ośrodków umożliwiła wytyczenie wielkiej narciarskiej rundy o nazwie „Run of Fame“. Jej trasa o długości 65 km przebiega od stoków Rendla w Sankt Anton, przez Lech Zürs aż po Warth i z powrotem. W tym czasie pokonamy 18.000 m różnicy wysokości i ani razu nie zjedziemy dwukrotnie po tej samej trasie.

Stacja znana jest z wyjątkowo pięknych, wymagających i długich tras. Najdłuższa (11,3km) wiedzie z Vallugi aż do St. Anton. Atrakcją dla miłośników skitouringu jest jedyna w Tyrolu zimowa via ferrata – zabezpieczona stalową liną trasa wiodąca skalną granią w rejonie Rendla - na deser cudowny freeridowy zjazd do doliny. Miłośnicy apres-ski powinni koniecznie odwiedzić najsłynniejsze lokale w Alpach: Mooserwirt i Krazy Kangaruh.

Oficjalna strona doliny: www.stantonamarlberg.com

 

 

Kolej górska Valluga Bahn

Stacje narciarskie w St. Anton

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat