Neustift w dolinie Stubai

Neustift leżące w końcowej części doliny Stubai swoją sławę zawdzięcza ośrodkowi narciarskiemu na lodowcu Stubai, który nie bez racji promowany jest jako "Królestwo Śniegu".

Aby zrozumieć, jak silnie cały Tyrol rozwinął się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu ostatnich lat, wystarczy spojrzeć na kilka kluczowych danych dotyczących kolei linowych Stubaier Gletscherbahnen: w 1969 roku w Neustift goście spędzili zimą 37.600 nocy; w 1973 roku, po otwarciu pierwszej kolejki linowej na lodowcu Stubai w sezonie zimowym zarezerwowano już 92.000 noclegów, a sześć lat później 319.000. Dziś zimą w gminie ukrytej na końcu doliny liczba noclegów przekracza  milion.

Wioska zawdzięcza to największemu lodowcowemu terenowi narciarskiemu w Austrii, który nie bez racji promowany jest jako "Królestwo Śniegu". Władcami tego królestwa są goście, którzy do Neustift szczególnie chętnie przybywają wraz z rodziną.

Dziś oczywiście nawet królowie muszą płacić za profesjonalne usługi wysokiej jakości. Ale bezcenne i prawdziwie majestatyczne jest wylegiwanie się na leżaku i podziwianie pobliskich majestatycznych trzytysięczników – oczywiście po skonsumowaniu sznycla wiedeńskiego w restauracji na lodowcu Jochdohle na wysokości 3.150 m n.p.m.  Tych trzytysięczników nie musicie sami liczyć -  jest ich 109.

Aby zrozumieć, jak silnie cały Tyrol rozwinął się w ciągu zaledwie kilkudziesięciu ostatnich lat, wystarczy spojrzeć na kilka kluczowych danych…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Neustift w dolinie Stubai
Wszystkie aktywności+
© Stubaier Gletscher/Andre Schönherr
© Mirja Geh
© Tirol Werbung/Markus Jenewein
© Stubai Tirol/Andre Schönherr
© Christoph Ascher

Ulubione noclegi w Neustift w dolinie Stubai


Szukaj

Ilość osób
Dojazd Neustift w dolinie Stubai

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Dorf 3, Neustift im Stubaital, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.