Neustift im Stubaital

Neustift w dolinie Stubai to jeden z tych ośrodków narciarskich w tyrolskich Alpach, które chlubią się najdłuższą tradycją. Wioska licząca ponad 4500 mieszkańców leży u podnóża lodowca Stubai na wysokości 994 m n.p.m.

Neustift im Stubaital zimą:

• Teren narciarski na lodowcu Stubai ma w sumie 110 km stoków i jest największym w Austrii terenem narciarskim położonym na lodowcu. Śnieg leży tutaj od października do czerwca. Oprócz wspaniałych stoków lodowiec posiada także platformę widokową TOP OF TYROL z 360O panoramą, wieżę do wspinaczki po lodzie, rodzinną trasę narciarską i szkółkę narciarską BIG Family Ski-Camp z przedszkolem i restauracją dla dzieci.
• Teren narciarski Elferbergbahnen i mniejsze wyciągi w Neustift udostępniają 7 km stoków. Na oświetlonych trasach można wieczorami zjeżdżać na nartach i sankach.
• Największymi wydarzeniami zimy w Neustift są imprezy organizowane w snowparku Moreboards Stubai Zoo na lodowcu Stubai, które przyciągają miłośników snowboardu i freeskiingu z całego świata.
• Ośrodek narciarski posiada ok. 500 kwater. W ofercie noclegowej znajdziecie właściwie wszystko - od prywatnych pokoi, przez noclegi w schroniskach, aż po tematyczne i luksusowe hotele.
• W Neustift jest także dużo dobrych restauracji, które serwują zarówno regionalne tyrolskie potrawy, jak i specjalności kuchni międzynarodowej.

Neustift im Stubaital latem:

• W Neustift zaczyna się mierzący 120 km długości szlak wysokogórski przez Stubai, który przez 8 do 10 dni prowadzi wędrowców przez wspaniałe obszary chronionej przyrody.
• Koleje górskie Elfer Bergbahnen wynoszą turystów, rowerzystów i paralotniarzy na wysokość 1780 m.
• Słynne schronisko Franza Senna, nazwane imieniem założyciela Związku Alpejskiego, jest doskonałym punktem wyjścia wypraw ku ponad 30 trzytysięcznikom. Senn, nazywany „księdzem z lodowca”, jest uważany za kluczową postać w historii turystyki w Tyrolu. Celem jego dążeń było, aby przez rozwój turystyki zapewnić biednym mieszkańcom alpejskich wiosek dodatkowe dochody.
• Na lodowcu Stubai możecie cieszyć się śniegiem także w lecie i o każdej porze roku podziwiać niesamowity widok, jaki rozciąga się z położonej na wysokości 3210 m n.p.m. platformy „Top of Tyrol“.
• Wśród ponad 500 kwater wszystkich kategorii każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, a restauracje i tradycyjne tyrolskie gospody serwują zarówno specjały kuchni regionalnej, jak i przysmaki z dalekich krajów.

 

Aktywności urlopowe w Neustift im Stubaital
Wszystkie aktywności+
© Stubaier Gletscher/Andre Schönherr
© Mirja Geh
© Tirol Werbung/Markus Jenewein
© Stubai Tirol/Andre Schönherr
© Christoph Ascher

Ulubione noclegi w Neustift im Stubaital


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat