Dojazd, © Tirol Werbung/Rene Zangerl
Dojazd, © Tirol Werbung/Rene Zangerl

Dojazd do Tyrolu


Tyrol położony jest w samym sercu Alp. Mimo to, dojazd tutaj zarówno samochodem, jak i samolotem jest bardzo prosty i mało uciążliwy. Dzięki doskonale rozbudowanej sieci autostrad w Niemczech i Austrii, goście z Polski pokonują bez przeszkód odległość ok. 1.100km.

Autostrady w Niemczech są bezpłatne, natomiast w Austrii przed wjazdem na autostradę należy zakupić winietę. 10-dniowa winieta kosztuje €9,60 i dostępna jest na wszystkich przygranicznych stacjach benzynowych. Podróż samolotem z Polski możliwa jest zarówno do lotniska w Innsbrucku (połączenia przez cały rok Austrian Airlines a w sezonie zimowym również Air Berlin z przesiadką w Belrinie), jak rónież do lotniska w Monachium (ok. 2 godzi drogi do Kufstein i 2,5 do Innsbrucka). Z lotniska w Monachium odjeżdżają autobusy do Innsbrucka (Fernbus). Można również skorzystać z usług przewoźnika Four Season Travel, który oferuje transfery z lotniska w Monachium do hotelu i z powrotem.

Autostrady w Niemczech są bezpłatne, natomiast w Austrii przed wjazdem na autostradę należy zakupić winietę. 10-dniowa winieta kosztuje €9,60 i…

Czytaj dalejpokaż mniej

Jak dojechać?

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.