Fügen

Fügen leży na wysokości 550 m n.p.m. i liczy 3700 mieszkańców - jest to największa miejscowość w przedniej części doliny Zillertal. Narty, wydarzenia kulturalne i kąpiele w ciepłych wodach termy w Fügen gwarantują ciekawy i urozmaicony urlop.

Fügen zimą:

• Z samego centrum miejscowości odjeżdża kolejka Spieljochbahn, która wiezie pasażerów na teren narciarski – idealny dla rodzin z dziećmi i początkujących. Tutaj znajdziecie także najdłuższą naśnieżaną trasę w dolinie Zillertal. Bezpłatne skibusy pomagają narciarzom dotrzeć do huśtawki narciarskiej Hochfügen-Hochzillertal.
• Z Fügen pochodzi znana na całym świecie kolęda „Cicha noc”. Na zwiedzających  czeka muzeum krajoznawcze, serowarnia, zabytkowe kaplice i kościoły. Ofertę kulturalną uzupełnia multimedialne muzeum drewna, mieszczące się w najnowocześniejszej w Europie elektrociepłowni na biomasę.
• Terma Zillertal posiada najdłuższą zjeżdżalnię wodną zachodniej Austrii oraz obszerny kompleks saun i odnowy biologicznej.
• Goście Fügen mają do wyboru ok. 80 obiektów noclegowych, godna polecenia jest także urozmaicona oferta kulinarna.

Fügen latem:

• Fügen to idealny punkt wyjścia dla pieszych wycieczek. Wędrówkę można rozpocząć od przejazdu kolejką Spieljochbahn, której dolna stacja znajduje się w centrum miejscowości. Na górze czekają Was różne atrakcje, między innymi: pierwsza w dolinie Zillertal ścieżka do biegania na bosaka, park wspinaczkowy, kopalnia – muzeum.
• Muzeum krajoznawcze i multimedialne muzeum drewna to sztandarowe propozycje kulturalne Fügen. Osobom, które chciałyby połączyć poznawanie lokalnej kultury z niezbyt forsownym sportem, polecamy wycieczkę trasą rowerową Zillertal.
• Ochłodę zapewni odkryty basen i terma, w której znajdziecie najdłuższą wodną zjeżdżalnię w zachodniej Austrii.
• Gości podejmuje około 80 obiektów noclegowych – od 4-gwiazdkowego hotelu po kwatery prywatne, a w licznych restauracjach i zajazdach czekają na Was kulinarne przeboje regionu.

 

Aktywności urlopowe w Fügen


Wszystkie aktywności+
© Binderholz
© Wörgötter & Friends
© Andi Frank
© Erste Ferienregion im Zillertal
© Heimatmuseum

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat