Fügen

Nieważne latem czy zimą - Fügen, największa gmina doliny Zillertal, słynie z bogatej oferty turystycznej. Najpopularniejszą atrakcją są termy, ale to nie wszystko!

Już w średniowieczu leżące na wjeździe do doliny Zillertal Fügen tętniło życiem. A to za sprawą wydobywanej tam rudy żelaza. Produkowano tu elementy uzbrojenia rycerzy oraz kule armatnie, które były używane w ówczesnych wojnach. Wiedzę o tym, jak kiedyś wyglądały kopalnie pogłębimy odwiedzając sztolnię pokazową w Fügenberg.

Dziś głównym źródłem utrzymania liczącej 4000 mieszkańców miejscowości jest turystyka. Infrastruktura skupiona jest przede wszystkim na szczycie Spieljoch. Latem wspinają się tu miłośnicy
pieszych wędrówek oraz rowerzyści. Rodziny z dziećmi korzystają natomiast z wodnego parku rozrywki i parku linowego, usytuowanych tuż obok górnej stacji  kolejki linowej. Zimą Spieljoch zmienia się w rodzinny ośrodek narciarski. Nie oznacza to jednak wcale, że po całym dniu na stoku, nie znajdziemy tu dobrej imprezy après-ski.

Niektórzy goście przyjeżdżają do Fügen z daleka tylko i wyłącznie ze względu na wyposażone w ogromną strefę wellness termy. Ciekawostką może okazać się również budynek „FeuerWerk”. W siedzibie firmy Binderholz możemy poznać historię i znaczenie drewna oraz zwiedzić ekologiczną elektrociepłownię, wytwarzającą ciepło w procesie spalania biomasy. Prócz tego na turystów czekają tu bar, muzeum oraz sala koncertowa.

Już w średniowieczu leżące na wjeździe do doliny Zillertal Fügen tętniło życiem. A to za sprawą wydobywanej tam rudy żelaza. Produkowano tu…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Fügen


Wszystkie aktywności+
© Binderholz
© Wörgötter & Friends
© Andi Frank
© Erste Ferienregion im Zillertal
© Heimatmuseum

Ulubione noclegi w Fügen


Szukaj

Ilość osób
Dojazd Fügen

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Hauptstraße 54, Fügen, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.