Fügen

Tutaj zawsze coś się dzieje, zarówno latem, jak i zimą: Fügen, największa gmina doliny Zillertal, ma wiele do zaoferowania urlopowiczom. Nie tylko popularne termy.

Już w średniowieczu leżące na początku doliny Zillertal Fügen tętniło życiem. A o za sprawą rudy żelaza wydobywanej żmudnie w tamtejszych górach. O dawnym znaczeniu górnictwa świadczy dzisiaj sztolnia pokazowa w Fügenbergu. W Fügen produkowano w tym czasie elementy uzbrojenia ostatnich rycerzy, jak na przykład kule armatnie, które były używane w ówczesnych wojnach.

Dziś jednak w tej liczącej 4.000 mieszkańców miejscowości, leżącej na trasie nostalgicznej kolei Zillertalbahn, nacisk kładzie się na turystykę, a nie na broń. Lokalna góra Spieljoch stanowi wielką atrakcję dla aktywnych urlopowiczów. Latem dla turystów pieszych i rowerzystów górskich, a także rodzin z dziećmi, które mogą wyhasać się przy górnej stacji kolei linowej na wodnym placu zabaw i dziecięcym ogródku wspinaczkowym. Zimą dla narciarzy, którzy korzystają z atutów kompaktowego rodzinnego terenu narciarskiego Spieljoch, nie rezygnując przy tym z après-ski. Niektórzy goście przyjeżdżają tu z daleka ze względu na termy Zillertal wyposażone w ogromną strefę wellness. Magnesem jest także "FeuerWerk", drewniany park rozrywki przygotowany przez dużego producenta drewna litego firmę Binderholz. W jego ofercie znajdują się nie tylko atrakcje kulturalne, ale także wycieczki z przewodnikiem po elektrociepłowni na biomasę - niezwykłe doświadczenie dla młodszych i starszych.

Aktywności urlopowe w Fügen


Wszystkie aktywności+
© Binderholz
© Wörgötter & Friends
© Andi Frank
© Erste Ferienregion im Zillertal
© Heimatmuseum

Ulubione noclegi w Fügen


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat