Sölden

Sölden zaprasza na niezapomniany urlop! Miejscowość znana jako alpejska stolica rozrywki liczy ok. 3100 mieszkańców i leży na wysokości 1368 m n.p.m. w tylnej części doliny Ötztal.

Sölden zimą:

• Położony na lodowcu teren narciarski Sölden ma 150 km doskonale przygotowanych stoków i 33 supernowoczesne wyciągi. To jedyny teren narciarski w Austrii, na którym można wjechać na 3 trzytysięczniki wyciągami. Na szczytach znajdują się platformy widokowe, a cała trójka nosi nazwę Big3.
• Sölden jest co roku miejscem wielkich wydarzeń – od inauguracji Pucharu Świata na początku sezonu, przez spektakl Hannibal, po festiwal Electronic Mountain na zakończenie zimy.
• Również wybór lokali i ofert après ski jest w Sölden wyjątkowo bogaty . Od barów pod namiotami, przez sympatyczne kafejki i puby, aż po dyskoteki i koktajlbary – w Sölden zabawa zawsze trwa do białego rana.
• Na brak zajęć nie będą też narzekać miłośnicy zakupów  - Sölden wykazuje bardzo duże zagęszczenie najlepszych sklepów sportowych.
• Równie bogaty jak program zajęć jest wybór ofert noclegowych - w Sölden znajduje się ok. 920 kwater różnych kategorii.

Sölden latem:

• 300 km pieszych tras turystycznych poprowadzi Was z poziomu 1377 m n.p.m. nawet powyżej granicy 3000 m. 99 schronisk zachęca wędrowców do odpoczynku.
• Sölden to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek. Wybór tras sięga od ścieżek typu single track, przez górskie szlaki, po trasy szosowe i rodzinne ścieżki rowerowe. Kolejki transportują rowery bezpłatnie, więc jeśli chcecie, możecie sobie oszczędzić trudów drogi pod górę. Maraton rowerowy Ötztal, odbywający się co roku w sierpniu w Sölden, to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich.
• Centrum sportowe Freizeit Arena łączy pod jednym dachem kryty basen, korty tenisowe i siłownię.
• Równie bogaty jak program zajęć jest wybór ofert noclegowych: w Sölden znajduje się ok. 920 kwater, od pokoi prywatnych po luksusowe hotele.

Aktywności urlopowe w Sölden


Wszystkie aktywności+
© Ötztal Tourismus/Markus Geisler
© Ötztal Tourismus/Markus Bstieler
© Ötztal Tourismus/Rudi Wyhlidal
© Ötztal Tourismus/Ernst Lorenzi
© Ötztal Tourismus/Bernd Ritschel

Ulubione noclegi w Sölden


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Sölden
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Gemeindestraße 4, Sölden

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.