Sölden

Sölden to idealne miejsce na narty zimą i rowery latem! Miejscowość, znana z nieograniczonych możliwości uprawiania sportu, liczy ok. 3100 mieszkańców i leży na wysokości 1368 m n.p.m. w tylnej części doliny Ötztal.

Sölden zimą:

  • Położony na lodowcu teren narciarski Sölden ma 150 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych i 33 supernowoczesne wyciągi. To jedyny teren narciarski w Austrii, na którym można wjechać na 3 trzytysięczniki wyciągami. Na szczytach znajdują się platformy widokowe, a cała trójka nosi nazwę BIG3.
  • Sölden jest co roku miejscem wielkich wydarzeń – od inauguracji Pucharu Świata na początku sezonu, przez spektakl Hannibal, po festiwal Electronic Mountain na zakończenie zimy.
  • Również wybór lokali i restauracji jest w Sölden wyjątkowo bogaty
  • Na brak zajęć nie będą też narzekać miłośnicy zakupów  - Sölden wykazuje bardzo duże zagęszczenie najlepszych sklepów sportowych.
  • Równie bogaty jak program zajęć jest wybór ofert noclegowych - w Sölden znajduje się ok. 920 kwater różnych kategorii.

Sölden latem:

  • 300 km pieszych tras turystycznych poprowadzi Was z poziomu 1377 m n.p.m. nawet powyżej granicy 3000 m. 99 schronisk zachęca wędrowców do odpoczynku.
  • Sölden to prawdziwy raj dla miłośników dwóch kółek. Wybór tras sięga od ścieżek typu single track, przez górskie szlaki, po trasy szosowe i rodzinne ścieżki rowerowe. Kolejki transportują rowery bezpłatnie, więc jeśli chcecie, możecie sobie oszczędzić trudów drogi pod górę. Maraton rowerowy Ötztal, odbywający się co roku w sierpniu w Sölden, to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich.
  • Centrum sportowe Freizeit Arena łączy pod jednym dachem kryty basen, korty tenisowe i siłownię.
  • Równie bogaty jak program zajęć jest wybór ofert noclegowych: w Sölden znajduje się ok. 920 kwater, od pokoi prywatnych po luksusowe hotele.

Sölden zimą: Położony na lodowcu teren narciarski Sölden ma 150 km doskonale przygotowanych tras zjazdowych i 33 supernowoczesne…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Sölden


Wszystkie aktywności+
© Ötztal Tourismus/Markus Geisler
© Ötztal Tourismus/Markus Bstieler
© Ötztal Tourismus/Rudi Wyhlidal
© Ötztal Tourismus/Ernst Lorenzi
© Ötztal Tourismus/Bernd Ritschel

Ulubione noclegi w Sölden


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Sölden

Dojazd Sölden

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Sölden, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.