Innsbruck

Innsbruck, położone na wysokości 574 m n.p.m. miasto sportu i kultury, przyciąga gości doskonałą ofertą w obu tych dziedzinach.

Innsbruck zimą:

 • Miłośnikom zwiedzania polecamy słynny „Złoty Dach”, cesarską rezydencję Hofburg, wyjątkową pod względem architektonicznym skocznię Bergisel, nowe muzeum Tirol Panorama i spacer po reprezentacyjnej alei Innsbrucka - ulicy Marii Teresy. Liczne oryginalne sklepy, centra handlowe, kawiarnie i parki na pewno nie pozwolą Wam się nudzić.
 • W okresie adwentu w mieście odbywają się jarmarki świąteczne, na których znajdziecie wszystkie świąteczne atrybuty - od wyrobów tradycyjnego rękodzieła, przez regionalne bożonarodzeniowe potrawy, aż po nowoczesne ozdoby choinkowe. Szczególną popularnością wśród dzieci i rodzin cieszy się odbywający się co roku w trzecią niedzielę adwentową pochód ulicami Starego Miasta, w którym Dzieciątko Jezus w otoczeniu pasterzy i aniołów przybywa do Innsbrucka.
 • Nie bez powodu Innsbruck jest nazywany miastem sportu: amatorzy aktywnego wypoczynku mają tutaj ogromny wybór. W pobliżu znajdują się tereny narciarskie Patscherkofel i Nordkettenbahnen, oferujące miłośnikom białego szaleństwa optymalne warunki. Aby z centrum miasta dotrzeć na położony na wysokości powyżej 2000 m n.p.m. teren narciarski na Nordkette wystarczy zaledwie 20 minut.
 • W mieście, które trzykrotnie gościło igrzyska olimpijskie, nie może zabraknąć wielkich sportowych wydarzeń. W pobliskim Igls regularnie odbywają się zawody PŚ w saneczkarstwie, a w styczniu najlepsi skoczkowie świata rywalizują na skoczni Bergisel w ramach Turnieju Czterech Skoczni.
 • Ponad 90 kwater wszystkich kategorii zadba o to, abyście w czasie urlopu w Innsbrucku czuli się jak u siebie w domu.
 • Czym byłaby wycieczka po mieście bez dobrego jedzenia i rozrywki? Wśród ok. 190 restauracji i ponad 60 lokali rozrywkowych na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Innsbruck latem:

 • Polecamy zabytki  Starego Miasta – słynny „Złoty Dach”, reprezentacyjną ulicę Marii Teresy i cesarską rezydencję Hofburg. Warto też wybrać się do nowego muzeum Tirol Panorama, wdrapać się na skocznię narciarską Bergisel, aby podziwiać widoki zapierające dech w piersiach  i wsiąść do nowoczesnej kolejki Nordkettenbahn, by po 20 minutach wysiąść na wysokości ponad 2000 m n.p.m.
 • Podbijającym wysokogórskie tereny piechurom, kolarzom i wspinaczom zawsze towarzyszy niezwykle malownicza panorama stolicy Tyrolu.
 • Lato to sezon festiwali kultury, jak np. Festiwal Muzyki Dawnej czy Festiwal Tańca. Festiwal Innsbrucker Promenadenkonzerte to prawdziwa gratka dla miłośników orkiestr dętych.
 • Wśród 90 obiektów noclegowych wszystkich kategorii bez najmniejszego problemu znajdziecie dla siebie odpowiednie zakwaterowanie.
 • 190 restauracji na pewno nie pozwoli Wam zgłodnieć, a amatorom nocnego życia poleca się 60 lokali rozrywkowych.

Innsbruck zimą: Miłośnikom zwiedzania polecamy słynny „Złoty Dach”, cesarską rezydencję Hofburg, wyjątkową pod względem…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Innsbruck


Wszystkie aktywności+
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Innsbruck Tourismus
© Tirol Werbung/Bernhard Aichner

Ulubione noclegi w Innsbruck


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Innsbruck

Dojazd Innsbruck

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Burggraben 3, Innsbruck, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.