Kitesurfing na jeziorze Achensee, © Achensee Tourismus
Kitesurfing na jeziorze Achensee, © Achensee Tourismus

Outdoorowy plac zabaw


Tyrol latem to nie tylko wędrówki, wspinaczka, rowery czy kąpiele w górskich jeziorach. Wysokie szczyty, rwące potoki czy zielone doliny i płaskowyże to również raj dla miłośników raftingu, canyoningu, paralotniarstwa czy golfa. Tyrolskie wyspecjalizowane szkółki raftingowe i paralotniarskie oferują przez cały sezon wyprawy rwącymi potokami czy loty w tandemie nad alpejskimi dolinami.

Jeśli chodzi o windsurfing i kitesurfing, większość ludzi pewnie myśli o plaży, morzu, a może nawet palmach. Ale jest inny sposób! Sporo entuzjastów sportów wodnych wybiera się w góry zamiast nad morze, aby surfować. Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył silnego fenu lub „Boarian” wiatru z północy nad jeziorem Achensee w Tyrolu, wie dlaczego. Ten ostatni to wiatr termiczny, który przy ładnej pogodzie pojawia się między pasmami gór Karwendel i Rofan i jest z wdzięcznością przyjmowany przez surferów i kiterów. Jako największe jezioro w Tyrolu, Achensee jest również największym obszarem dla surferów i kiterów. Kilka szkół surfingu i kitesurfingu w okolicznych miastach całkowicie poświęciło się tym sportom wodnym.

Tyrol to również golf! Region cieszy się uznaniem golfistów nie tylko ze względu na wyzwania, jakie oferuje ta wspaniała dyscyplina sportu, ale przede wszystkim dzięki przepięknej górskiej scenerii.

18 tyrolskich klubów golfowych położonych jest w najpiękniejszych regionach i zachwyca wypielęgnowanymi „fairwayami” i różnorodnymi alpejskimi krajobrazami. Na obszarze od Zugspitze po Dolomity Lienzkie, od Alp Kitzbühelskich po Region, znajdziecie zarówno niewymagające wielkiej kondycji pola w dolinach, jak i pola wysokogórskie, na których będziecie musieli poświęcić grze sporo wysiłku.

Tyrol latem to nie tylko wędrówki, wspinaczka, rowery czy kąpiele w górskich jeziorach. Wysokie szczyty, rwące potoki czy zielone doliny i płaskowyże…

Czytaj dalejpokaż mniej

Sporty na świeżym powietrzu

pokaż więcej +

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.