© Tirol Werbung / Kathrein Verena
© Tirol Werbung / Kathrein Verena

Dojazd samochodem


Dojazd do Tyrolu z Polski możliwy jest zarówno przez Niemcy jak i przez Austrię, w zależności od tego, z którego miasta w Polsce rozpoczyna się podróż.

Zakup winiety

W Austrii obowiązują opłaty za przejazd autostradami. Winiety można nabyć w punktach automobilklubów, na stacjach benzynowych i przy stacjach kontroli granicznych. Najkrótszy okres obowiązywania winiety to 10 dni. Dla tych, którzy częściej odwiedzają Tyrol poleca się zakup winiety 2-miesięcznej lub całorocznej. Aktualne ceny winiet znajdują się na stronie: www.vignette.at

Zimowe warunki w Tyrolu

Zimą w Tyrolu na drogach panują bardzo dobre warunki do jazdy a autostrady i drogi dojazdowe są regularnie odśnieżane i zadbane. Jednak w trakcie intensywnych opadów śniegu należy przygotować się na możliwość wystąpienia trudnych warunków na drogach. Wybierając się samochodem do Tyrolu należy pamiętać o wymianie opon na zimowe, oraz zabraniu ze sobą łańcuchów na koła. Dzięki temu każdy samochód będzie dobrze przygotowany na każde warunki pogodowe występujące w górach. Aktualny stan dróg oraz informacje o opadach znaleźć można na stronie austriackiego automobilklubu ÖAMTC. www.oeamtc.at

Kontrole graniczne w miejscowości Kufstein

Region Bawarii wprowadził kontrole na granicy austriacko-niemieckiej w miejscowości Kufstein-Kiefersfelden. Kontrole te mogą prowadzić do opóźnień w ruchu na autostradzie. Kontrole dotyczą jedynie pojazdów podróżujących na północ autostradą A93 z Austrii do Niemiec.

Aby uniknąć poważnych utrudnień w ruchu w okresach szczególnie intensywnego ruchu turystycznego, rząd Tyrolu podejmuje dodatkowe środki jak np. otwarcie specjalnego pasa ruchu aby upłynnić ruch na granicy w Kufstein-Kiefersfelden.

Pozostałe przejścia graniczne między Niemcami a Austrią w obszarze regionu Tyrol nie podlegają kontroli.

Lokalne ograniczenia w poruszaniu się po drogach gminnych 

Dd dnia 31 lipca 2021r  do 12 września 2021r we wszystkie weekendy obowiązują ograniczenia w poruszaniu się po niektórych drogach gminnych w miejscowości Reutte. Zakaz omijania dróg krajowych ma na celu poprawę sytuacji na drogach lokalnych w Reutte w okresach, gdzie ruch na głównej drodze jest wzmożony, a kierowcy próbując ominąć korki, zjeżdżają na drogi poboczne. Na zjazdach z drogi krajowej od soboty, 7:00 do niedzieli do godz. 19:00 przprowadzane są kontrole a poruszanie się po drogach gminnych możliwe jest tylko wtedy, jeśli adres docelowy podróży znajduje się na terenie gminy Reutte.

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.