© TirolWerbung/Maren Krings
© TirolWerbung/Maren Krings

Dojazd samochodem


Dojazd do Tyrolu z Polski możliwy jest zarówno przez Niemcy jak i przez Austrię, w zależności od tego, z którego miasta w Polsce rozpoczyna się podróż.

Zakup winiety

W Austrii obowiązują opłaty za przejazd autostradami. Winiety można nabyć w punktach automobilklubów, na stacjach benzynowych i przy stacjach kontroli granicznych. Najkrótszy okres obowiązywania winiety to 10 dni. Dla tych, którzy częściej odwiedzają Tyrol poleca się zakup winiety 2-miesięcznej lub całorocznej. Aktualne ceny winiet znajdują się na stronie: www.vignette.at

Zimowe warunki w Tyrolu

Zimą w Tyrolu na drogach panują bardzo dobre warunki do jazdy a autostrady i drogi dojazdowe są regularnie odśnieżane i zadbane. Jednak w trakcie intensywnych opadów śniegu należy przygotować się na możliwość wystąpienia trudnych warunków na drogach. Wybierając się samochodem do Tyrolu należy pamiętać o wymianie opon na zimowe, oraz zabraniu ze sobą łańcuchów na koła. Dzięki temu każdy samochód będzie dobrze przygotowany na każde warunki pogodowe występujące w górach. Aktualny stan dróg oraz informacje o opadach znaleźć można na stronie austriackiego automobilklubu ÖAMTC. www.oeamtc.at

Informacje o tymczasowych blokadach dróg objazdowych w Tyrolu

Od 1.08.2020r w trakcie weekendów obowiązują tymczasowe blokady dróg krajowychw okolicy Reutte. Blokady te obowiązuję wszystkie pojazdy, które przejeżdżają przez Tyrol, natomiast nie obowiązują osób, których destynacją docelową jest np. hotel lub apartament na miejscu. Dojazd drogami krajowymi do zarezerwowanego noclegu nie wiąże się w związku z tym z żadnymi utrudnieniami. Blokady obowiązują od 1 sierpnia do 13 września 2020r w każdą sobotę od godz. 07:00 do niedzili godz. 19:00.

Więcej informacji o aktualnej sytuacji na drogach znajduje się tutaj: dowiedz się więcej

Kontrole graniczne w miejscowości Kufstein

Region Bawarii wprowadził kontrole na granicy austriacko-niemieckiej w miejscowości Kufstein-Kiefersfelden. Kontrole te mogą prowadzić do opóźnień w ruchu na autostradzie. Kontrole dotyczą jedynie pojazdów podróżujących na północ autostradą A93 z Austrii do Niemiec.

Aby uniknąć poważnych utrudnień w ruchu w okresach szczególnie intensywnego ruchu turystycznego, rząd Tyrolu podejmuje dodatkowe środki jak np. otwarcie specjalnego pasa ruchu aby upłynnić ruch na granicy w Kufstein-Kiefersfelden.

Pozostałe przejścia graniczne między Niemcami a Austrią w obszarze regionu Tyrol nie podlegają kontroli.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.