© TirolWerbung/Maren Krings
© TirolWerbung/Maren Krings

Dojazd samochodem


Dojazd do Tyrolu z Polski możliwy jest zarówno przez Niemcy jak i przez Austrię, w zależności od tego, z którego miasta w Polsce rozpoczyna się podróż.

Zakup winiety

W Austrii obowiązują opłaty za przejazd autostradami. Winiety można nabyć w punktach automobilklubów, na stacjach benzynowych i przy stacjach kontroli granicznych. Najkrótszy okres obowiązywania winiety to 10 dni. Dla tych, którzy częściej odwiedzają Tyrol poleca się zakup winiety 2-miesięcznej lub całorocznej. Aktualne ceny winiet znajdują się na stronie: www.vignette.at

Zimowe warunki w Tyrolu

Zimą w Tyrolu na drogach panują bardzo dobre warunki do jazdy a autostrady i drogi dojazdowe są regularnie odśnieżane i zadbane. Jednak w trakcie intensywnych opadów śniegu należy przygotować się na możliwość wystąpienia trudnych warunków na drogach. Wybierając się samochodem do Tyrolu należy pamiętać o wymianie opon na zimowe, oraz zabraniu ze sobą łańcuchów na koła. Dzięki temu każdy samochód będzie dobrze przygotowany na każde warunki pogodowe występujące w górach. Aktualny stan dróg oraz informacje o opadach znaleźć można na stronie austriackiego automobilklubu ÖAMTC. www.oeamtc.at

Kontrole graniczne w miejscowości Kufstein

Region Bawarii wprowadził kontrole na granicy austriacko-niemieckiej w miejscowości Kufstein-Kiefersfelden. Kontrole te mogą prowadzić do opóźnień w ruchu na autostradzie. Kontrole dotyczą jedynie pojazdów podróżujących na północ autostradą A93 z Austrii do Niemiec.

Aby uniknąć poważnych utrudnień w ruchu w okresach szczególnie intensywnego ruchu turystycznego, rząd Tyrolu podejmuje dodatkowe środki jak np. otwarcie specjalnego pasa ruchu aby upłynnić ruch na granicy w Kufstein-Kiefersfelden.

Pozostałe przejścia graniczne między Niemcami a Austrią w obszarze regionu Tyrol nie podlegają kontroli.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.