Ehrwald

Miejscowość Ehrwald leży na wysokości 994 m n.p.m. na wschodnim krańcu kotliny nazwanej jej imieniem, u stóp Zugspitze, najwyższego szczytu Niemiec.

Ehrwald zimą:

• Wybór terenu narciarskiego nie należy w Ehrwald do łatwych. Narciarze mają do dyspozycji aż cztery: Zugspitzplatt, kameralne Wettersteinbahnen, Sonnenlifte i Ehrwalder Alm. Ehrwald oferuje swoim gościom w sumie 65 km doskonale przygotowanych stoków.
• Również goście, którzy nie jeżdżą na nartach, w Ehrwald mają niepowtarzalną okazję podziwiania wspaniałej panoramy, rozciągającej się ze szczytu Zugspitze. Można tam wygodnie i bezpiecznie dojechać kolejką Tiroler Zugspitzbahn. Kiedy już będziecie na szczycie, koniecznie zajrzyjcie do muzeum poświęconego Zugspitze oraz do najwyżej położonego schroniska niemieckiej sekcji związku Alpenverein. Warto obejrzeć także dawny posterunek graniczny.
• Oprócz bezpośredniego dostępu do ok. 110 kilometrów tras ośrodka narciarstwa biegowego, Ehrwald posiada także 10-kilometrową trasę biegową, przebiegającą na wysokości 1500 m n.p.m.
• Zimową ofertę Ehrwald uzupełniają długie szlaki piesze, sztuczny tor lodowy i trasy saneczkowe.

Ehrwald latem:

• Szlaki piesze o wszystkich stopniach trudności – od ambitnych ścieżek wspinaczkowych po łatwe trasy wycieczkowe dla rodzin – zapewniają mile widziane urozmaicenie.
• Ehrwald znajduje się na jednym z etapów Orlego Szlaku (Adlerweg) - dalekobieżnej trasy pieszej, która biegnie przez Tyrol ze wschodu na zachód, kreśląc na mapie kształt orła.
• Osobom, które mają doświadczenie w chodzeniu po górach, polecamy wejście na Zugspitze na własnych nogach, a następnie powrót do doliny kolejką Zugspitzbahn. Zdobycie najwyższego szczytu Niemiec – o własnych siłach lub z pomocą kolejki linowej, to absolutna konieczność.
• W dolinie, na terenie między Ehrwald a Lermoos, na gości czeka 9-dołkowe pole golfowe.
• Baseny, korty tenisowe, tory do minigolfa – Ehrwald zapewnia swym letnim gościom bogaty wachlarz rozrywek.

 

Ehrwald zimą:• Wybór terenu narciarskiego nie należy w Ehrwald do łatwych. Narciarze mają do dyspozycji aż cztery: Zugspitzplatt,…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Ehrwald
Wszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/vivalpin
© Albin Niederstrasser
© Tiroler Zugspitz Arena
© Tiroler Zugspitz Arena/Albin Niederstrasser
© Tiroler Zugspitz Arena

Ulubione noclegi w Ehrwald


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Ehrwald

Dojazd Ehrwald

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Kirchplatz 1, Ehrwald, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.