© George Marshall
© George Marshall

Runda Brandenberg

Jedna z najpiękniejszych, romantycznych bocznych dolin we wschodniej części Tyrolu jest świetnym celem wyprawy szosowej. Po obydwu stronach potoku Brandenberger Ache biegnie świetna trasa przez idylliczną osadę koło Pinegg. Trasa jest oznakowana jako łatwa-średniotrudna.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Schwaz

Punkt docelowy

Schwaz

Łańcuch górski

Alpy Brandenburskie (Rofan)

Długość

44,3 km

Czas

2 h

Cechy

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

średni

Wysokość

959 m 505 m

Różnica wysokości w górę 699 m
Różnica wysokości w dół 704 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Do pobrania

Opis trasy

Punktem wyjścia jest srebrne miastwo Schwaz (znane wcześniej z kopalni srebra). Stąd droga biegnie na północ do miasta Wieding a następnie w kierunku Kramsach. W Kramsach na rondzie skręcamy w lewo w kierunku Reintaler See a po ok. 2km na skrzyżowaniu skręcamy w kierunku doliny Brandenberger Tal. Lewą stroną strumienia biegnie asfaltowa droga w górę w kierunku Pinegg. Po krótkim, stromym zjeździe z Pinegg zaczyna się urokliwa osada. Na końcu drogi zawracam na drugą stronę strumienia i wracamy pod górę w stronę Brandenberg – do największego miasteczka w dolinie, gdzie można odpocząć na lunch lub kawę. Z Brandenberg droga biegnie już w dół do Kramsach. Zalecane jest, aby trasę pokonywać w kierunku wskazówek zegara, ponieważ po lewej stronie jest dużo mniejsze natężenie ruchu.

Wskazówka: Runde można rozszerzyć o ok. 25km jadąc z Kramsach na wschód przez Reintaler Seen do Kundl i stamtąd doliną Innu z powrotem do Schwaz.

 

 

Miejscowość wzdłuż trasy

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Rattenberg

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.