Termy w Tyrolu, © TVB St. Anton am Arlberg
Termy w Tyrolu, © TVB St. Anton am Arlberg

Termy i baseny

Jeśli pogoda nie dopisuje lub ciało jest zmęczone po całodniowym wysiłku, warto wybrać się na jeden z licznych basenów lub term w Tyrolu. Na entuzjastów czekają też duże kompleksy saun oraz strefy wellness.

Ciepła woda termalna w połączeniu z przepięknymi krajobrazami Tyrolu to doskonały sposób na odpoczynek po całym dniu spędzonym na stoku lub na górskiej wędrówce. Szczególnie zimą, po nartach, ciepłe sauny i baseny mają zbawienny wpływ na zmęczone mięśnie i stawy. Większość tyrolskich hoteli cztero- i pięciogwiazdkowych oferuje własne kompleksy basenów i SPA. Mimo to w prawie każdej tyrolskiej dolinie znajdują się termy, z których największa i najbardziej znana to Aqua Dome w dolinie Ötztal. Do dzisiaj w Tyrolu powstało aż 7 dużych ośrodków termalnych, wyposażonych w podgrzewane baseny na zewnątrz oraz wewnątrz, w kompleksy saun, pokoje wypoczynkowe, zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Niektóre termy czynne są nawet do północy! Większość oferuje pakiety rodzinne i atrakcyjne ceny przy wejściach limitowanych czasowo (najczęściej do 3h)!

Ciepła woda termalna w połączeniu z przepięknymi krajobrazami Tyrolu to doskonały sposób na odpoczynek po całym dniu spędzonym na stoku lub na…

Czytaj dalejpokaż mniej

Baseny i ośrodki termalne

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.