Bezpieczna gościnność: najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące koronawirusa

Tutaj znajdziesz aktualne informacje oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z Covid-19 w Tyrolu.

Ostatnia aktualizacja 23.11.2021r:

Uwaga! W wyniku aktualnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa, rząd Austrii podjął nowe kroki, aby ograniczyć ilość zachorować. Do minimum 13 grudnia 2021r Austria znajduje się w stanie lockdownu. To oznacza, że wszystkie hotele i atrakcje turystyczne są zamknięte. Więcej informacji znajduje się tutaj.

 

Aktualne zasady dotyczące przyjazdu do Austrii z Polski

Przyjazd z Polski do Austrii jest możliwy bez konieczności odbycia kwarantanny. Warunkiem wjazdu na teren Austrii jest posiadanie negatywnego wyniku testu na Covid-19 (test PCR ważny max. 72 godziny, test antygenowy ważny max. 24 godziny), ważny dokument potwierdzający szczepienie lub dokument potwierdzający przebycie choroby Covid-19. Test PCR i test antygenowy można również wykonać na terenie Austrii w przeciągu 24h od przyjazdu.

Uprzednia rejestracja przez stronę www.oesterreich.gv.at jest tylko wtedy konieczna, jeśli wjeżdżając na teren Austrii nie posiadamy żadnego z ww. dokumentów i test na obecność Covid-19 wykonamy w przeciągu 24h na terenie Austrii.

Austria.info nie jest urzędem państwowym i nie ponosi odpowiedzialności za zgodność treści z aktualnymi regulacjami. Wszystkie informacje dot. Przyjazdu do Austrii, wyjątków od rozporządzenia itd. Znajdują się w dokumencie FAQ na stronie austriackiego Ministerstwa Zdrowia.

Aktualne zasady związane z przyjazdem z Austrii do Polski

Kwarantanna nie obowiązuje dla:

  • osób zaszczepionych dwoma dawkami lub jedną dawką szczepionki (w przypadku preparatów jednodawkowych), gdzie od momentu pełnego zaszczepiania upłynęło min. 14 dni.
  • osoby, które posiadają negatywny wynik testu na koronawirusa (ważny max. 48 godzin) w języku polskim lub angielskim.
  • osoby posiadające zaświadczenie o przebyciu choroby Covid-19
  • dzieci poniżej 12 roku życia, które podróżują w towarzystwie osoby dorosłej, która posiada zaświadczenie o szczepieniu lub negatywny wynik testu na koronawirusa.
  • Podróżujący samolotem muszą dodatkowo wypełnić formularz wjazdowy.

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje na naszej stronie były aktualne. Mimo to, nie ponosimy odpowiedzialności za zgodność i kompletność informacji. Kanały komunikacji firmy Tirol Werbung nie zastąpią ani informacji zawartych na oficjalnych stronach urzędowych, ani obowiązujących aktów prawnych. Ze względu na dynamiczny rozwój sytuacji prosimy, aby dodatkowo zapoznać się z aktualnie obowiązującymi przepisami na stronach MSZ.

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.