Bezpieczna gościnność: najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące koronawirusa

Tutaj znajdziesz aktualne informacje oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z Covid-19 w Tyrolu.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2021r

Od dnia 8 lutego 2021r wszystkie sklepy oraz punkty usługowe na terenie Tyrolu są otwarte. Hotele, obiekty kulturalne i atrakcje turystyczne pozostaną zamknięte do min. kwietnia 2021r. Istnieje możliwość ponownego otwarcia gastronomii na świeżym powietrzu od dnia 27 marca 2021r. W sklepach, środkach transportu publicznego, pomieszczeniach zamkniętych itd. obowiązuje nakaz noszenia maski FFP2. Korzystanie z usług wymagających bliskiego kontaktu fizycznego jak np. fryzjer, możliwe jest jedynie za okazaniem negatywnego testu antygenowego lub testu PCR, który został wykonany najpóźniej 48 godzin przed wizytą. Ta sama zasada obowiązuje podczas korzystania ze stoków narciarskich. W Tyrolu obowiązują ograniczenia w przebywaniu poza domem w godzinach od 20:00 do 6:00. W miejscach publicznych należy zachować minimalną odległość wynoszącą 2m.

Uwaga: od dnia 10 lutego 2021r osoby podróżujące do Austrii z krajów wysokiego ryzyka muszą posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzającego negatywny wynik testu molekularno-biologicznego lub antygenowego na obecność wirusa SARS-CoV -2. Zaświadczenie to nie może być starsze niż 72 godziny od momentu wykonania badania. Po przyjeździe do Austrii osoby te muszą poddać się obowiązkowej, 10-dniowej kwarantannie. Dopiero po minimum pięciu dniach od rozpoczęcia kwarantanny możliwe jest wykonanie testu PCR (na koszt własny). Negatywny wynik testu zwalnia z odbycia dalszej części kwarantanny. Wyjątkiem od tego rozporządzenia są np. osoby podróżujące służbowo lub przekraczające granicę Austrii z powodów medycznych. Do krajów wysokiego ryzyka zalicza się wszystkie państwa z wysokim, 14-dniowym wskaźnikiem zachorowań na Covid-19. Kraje, w których wskaźnik ten przekracza wartość 100, kwalifikowane są jako kraje wysokiego ryzyka.

Od 15 stycznia 2021 każda osoba podróżująca do Austrii musi jeszcze przed wjazdem do kraju wypełnić formularz rejestracji podróży. Od tej zasady obowiązuje kilka wyjątków, takich jak regularne przekraczanie granic z powodów zawodowych.

Informacje ogólne:

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna. Prosimy, aby przed przyjazdem do Austrii/Tyrolu, zapoznać się z aktualnymi informacjami, zawartymi na podanych poniżej stronach:

Dokładamy wszelkich starań, aby informacje na naszej stronie były aktualne. Mimo to, nie ponosimy odpowiedzialności za zgodność i kompletność informacji. Kanały komunikacji firmy Tirol Werbung nie zastąpią ani informacji zawartych na oficjalnych stronach urzędowych, ani obowiązujących aktów prawnych. Ze względu na dynamiczny rozwój sytuacji prosimy, aby dodatkowo zapoznać się z aktualnie obowiązującymi przepisami na stronach MSZ.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.