© Tirol Werbung / Guenter Kresser
© Tirol Werbung / Guenter Kresser

Alpejski wellness


Alpejski wellness

Serce Alp rozpieszcza gości nie tylko wspaniałymi krajobrazami, ale również zdrowym powietrzem i relaksującymi zabiegami dla zdrowia i urody.

Urlop wellness w Austrii to wypoczynek wśród natury, czyste powietrze i imponujące szczyty górskie. Pobyt wellness w Tyrolu sprawi Państwu wiele przyjemności: serce Alp rozpieszcza swoich gości zarówno pięknem górskich krajobrazów, świeżym powietrzem, jak i relaksującymi zabiegami zdrowotnymi. Znajdują się tu ośrodki zdrowia światowej sławy, można ćwiczyć jogę w górach lub korzystać z basenu z imponującym panoramicznym widokiem. Zapraszamy do Tyrolu, gdzie można odpocząć i naładować akumulatory dzięki wyjątkowej ofercie wellness i bogactwu przyrodniczemu regionu. Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi propozycjami. 

Termy i gorące źródła

 • Pośród Alp Ötztalskich znajduje się wyjątkowe termy Aqua Dome w Längenfeld, oferujące na blisko 50.000 metrów kwadratowych unikalne połączenie kąpieliska, ośrodka sportowego, spa i usług zdrowotnych. Uzdrawiające źródło, tryskające w termie, to woda termalna sodowo-chlorowo-siarczanowa pomagająca między innymi w schorzeniach reumatycznych i objawach wyczerpania. 
 • Aigner Bad, mały klejnot ukryty we wschodnim Tyrolu, czynny już od 1772 roku, obecnie znajduje się pod ochroną prawną jako zabytek. Pierwotnie znajdowało się tu sanatorium dla rolników i miejscowych robotników. Obecnie pięknie odrestaurowany obiekt to perełka, którą warto zobaczyć i wypróbować na własnej skórze. Kąpiele w gorących źródłach mineralnych siarczanowo-wapniowych łagodzą dolegliwości reumatyczne, artretyzm i rwę kulszową.
 • Woda ożywia umysł i ciało - to powszechne przekonanie wydaje się szczególnie aktualne w źródłach Grinner Heilquellen powyżej Grins. Znana woda Grinner Wasser wzbogacona jest o cenne składniki mineralne, takie jak magnez i wapń. Łatwy szlak turystyczny umożliwia dotarcie w ciągu 45 minut do "Starego Wildbad " powyżej Grins.

Ośrodki zdrowia i terapii

 • Pozbądź się zbędnego balastu podczas detoksykacji w Lans. Program oczyszczania w Lanserhof obejmuje zbilansowaną dietę, środki terapeutyczne i połączenie peelingów, kąpieli oraz masaży. Lanserhof koło Innsbrucka wyróżniony został nagrodą „European Health and Spa Award“.
 • W jedynym tyrolskim uzdrowisku Bad Häring efekt leczniczy przynoszą siarkowe wody mineralne. Kąpiele w  wodzie wzbogaconej w dwutlenek węgla i siarkę, okłady z błota i masaże różnymi technikami dbają o zdrowie ciała i ducha kuracjuszy w nowoczesnym czterogwiazdkowym centrum uzdrowiskowym.
 • Poszukujący komfortu znajdą go w Centrum Zdrowia i Terapii Mineralheilbad Mehrn u wrót Doliny Alpbach. W certyfikowanym centrum, miejscu terapii i leczniczych kąpieli wybierać można spośród klasycznych zabiegów i medycyny Kneippa ale także aromaterapii, zabiegów ajurwedyjskich, kosmetyki holistycznej i innych.

Ścieżki dydaktyczne i parki wellness

 • Gości Paznaun zachwyca Wellnesspark Medringalm: Położony na wysokości 1.800 metrów park wellness z zabiegami Kneippa i ścieżką do masażu stóp zaprasza do relaksu i medytacji. Szczególną uwagę przywiązuje się tu teorii barw, która pozwala na wzrostu osobistej energii. Do parku wellness dotrzeć można z centrum miasta kolejką linową. 
 • „Stille Pfade“ i trzy torfowiska zapraszają do Kitzbühel, aby uciec od codzienności: ponad 10 kilometrów ścieżki duchowej „Równowaga Kitztrail“ wiedyie przez region – z domu kultury w wymarzonym Reith przez Staw Gieringer aż do Schwarzsee. Wzdłuż drogi czekają wyjątkowe miejsca mocy i doskonałe miejsca na chwilę odpoczynku.
 • Wodospady niezmiennie budzą zachwyt. Te majestatyczne cuda natury i miejsca mocy zapraszają do chwili wytchnienia. Ponadto unosząca się w powietrzu mgiełka przynosi ulgę alergikom i astmatykom. Ciesz się wspaniałym spektaklem natury, który zapewnia Wodospad Grawa. Mo podążając trasą WildeWasserWeges w Dolinie Stubai.

Ośrodki Kneippa

 • Kneipp bez wątpienia przepisałby swoim pacjentom wizytę w regionie Wilder Kaiser: wioska Kneippdorf Scheffau słynie z siedmiu stacji przygody i wypoczynku wzdłuż trasy zdrowotnej: pokonaj boso ścieżkę Kneippa, skorzystaj z inhalatorium ze świeżym powietrzem, schodów poprawiających wydajność żył oraz orlego labiryntu.
 • Wbudowane w imponującej górskiej scenerii Pitztal wodne światy Stillebacher Wasserweltenzapraszają od końca maja do końca września do wypróbowania medycyny Kneippa na własnej skórze. Świeża gazowana woda opływa nogi w specjalnej wanience, chłodna mgiełka przyjemnie masuje ręce i ramiona. Na wydzielonej strefie wypoczynku to idealne miejsce na relaks po zabiegach
 • Od połowy maja do połowy października pośród Apl Kitzbühlskich Wodny ośrodek Kneippa Spertentaler w Kirchberg istnieje możliwość podreperowania zdrowia we wspaniałej okolicy. Na 3.120 metrów kwadratowych poza klasycznym basenem Kneippa znajdują się także fontanna ze świeżą wodą źródlaną, zestaw do refleksologii, wirówki do masażu ramion i stymulacji układu krążenia oraz plac zabaw dla dzieci..

Yoga, pilates i inne aktywności

 • Pięćsetletni pensjonat, widok na Zugspitze i ani śladu stresu: Alpenretreat w Nassereith oferuje idealne warunki do doskonalenia praktyki jogi. Przez całe lato w Alpenretreat odbywają się rozmaite kursy, od wedyjskiej Sadzany do kursów łączących wędrówkę z jogą.
 • Powitanie słońca na górze: na Stubaiu od 24 do 27 lipca wszystko kręci się wokół „jogi w górach“. Przez cztery dni organizowane są prowadzone przez profesjonalistów godzinne sesje jogi w najpiękniejszych miejscach na Stubaiu – między innymi na platformie widokowej, skąd podziwiać można majestatyczne trzytysięczniki.
 • Przez całe- lato tygodniowy program w regionie Kufstein ma różnorodną ofertę dla osób dbających o zdrowie: Qigong i pilates na łonie przyrody, coaching energetyczny oraz piesze wędrówki podczas których odwiedzane są miejsca mocy oraz mistyczne  zakątki.

 

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat