Strome podejścia, strome zejścia: drugi etap prowadzi przez wspaniałe górskie krajobrazy, przez przełęcze, wąwozy, odcinki zabezpieczone linami i zbocza pokryte rumowiskiem skalnym. W przytulnym schronisku Württemberger Haus trudy wędrówki szybko odchodzą w zapomnienie.
Drugi etap to najtrudniejsza część trasy. Przez około cztery godziny pokonuje się głównie strome zbocza i trudne odcinki górskie, które wymagają wprawy, doświadczenia i absolutnej pewności kroku. Szlak wysokogórski pokrywa się częściowo z trasą Adlerweg. Dopiero po pokonaniu przełęczy Gebäudjoch (2 452 m) nie trzeba już wspinać się w górę, ponieważ stamtąd trasa prowadzi stromym zboczem porośniętym trawą i serpentynami w dół do schroniska Württemberger Haus na wysokości 2 220 metrów.
Tutaj zaczyna się wymagająca trasa wysokogórska, prowadząca przez kilka trudnych przełęczy i przełomów – wzdłuż 20. etapu szlaku Adlerweg – do schroniska Württemberger Haus. Łagodnie pnąc się w górę do przełęczy Steinkarscharte, a następnie przez trawiaste zbocza i piargi, zanim szlak staje się bardziej stromy i prowadzi przez skały, a następnie po żwirze do przełęczy Roßkarscharte. Za przełęczą trasa prowadzi stromo w dół wąskim skalnym żlebem (liny), a później w nieco szerszym kotle lodowcowym po rumowisku. W końcu trasa prowadzi stromo w górę do przełęczy Gebäudjoch. Dalej idzie się stromo w dół po nie zabezpieczonej ścieżce, przez trawiaste zbocza, a na koniec serpentynami do schroniska Württemberger Haus.