Vent

Wysokogórska wieś Vent położona jest na 1980 m.n.p.m. na końcu idyllicznej doliny Ventertal w Ötztal. Znajdują się tutaj nie tylko najwyżej w Austrii położone i użytkowane gospodarstwa rolne, ale również najwyższy szczyt północnego Tyrolu.

  • Z Vent otwierają się drzwi na niezliczone wędrówki i wycieczki górskie. Doświadczeni wspinacze wychodzą stąd na Wildspitze, które przy wysokości 3768 m.n.p.m. jest nawyżą górą północnego Tyrolu i drugim najwyższym szczytem Austrii. Trasa ta biegnie z Vent do schroniska Breslauer Hütte (2844 m.n.p.m.), a dalej do wierzchołka Wildspitze.
  • Tutaj znajduje się ulubiony szlak zaliczany do Adlerweg- „Am höchsten Punk des Adlers”, który w najwyższym punkcie prowadzi do przełęczy Ramoljoch na 3189 m.n.p.m. Natomiast inny etap trasy Adlerweg- „Tiefenbachferner- Vent”, biegnie przez 11 km malowniczo od restauracji Tiefenbachergletscher Restaurant aż do Vent.
  • Wskazówka: Inspiracji do wędrówek można zaczerpnąć ze specjalnie stworzonego programu „Wanderprogramm”
  • 2 km powyżej wsi Vent, na 2009 m.n.p.m., znajdują się tzw. słynne „Rofenhöfe”- najwyżej położone i zasiedlone gospodarstwa Austrii.
  • Każdego roku na początku sierpnia odbywa się Ötztaler Gletscherflohmarsch. Trasa wędrówki biegnie przez 16 km od Obergurgl, aż do Vent. Nie chodzi tutaj o fizyczne sprawdzenie swoich możliwości, lecz o podziwianie wspaniałości lodowcowego świata doliny Ötztal.
  • Miejscem obowiązkowym dla rodzin z dziećmi jest ogromny plac zabaw w Vent. Na powierzchni 500m² znajduje się park wodny, wieża do wspinaczki oraz inne atrakcje, których dzieci potrzebują by pysznie się bawić.
  • Z kartą Ötztal Premium Card otworem stoi oferta kulturalna, sportowa i wypoczynkowa doliny Ötztal. Wraz z nią można za darmo korzystać z kolejek górskich, odwiedzić słynną „Ötzi-Dorf” oraz zrelaksować się w „ Aqua Dome Längenfeld”.
  • W połowie czerwca tysiące owiec wędrują z doliny Schnalstal w południowym Tyrolu na letnie pastwiska w dolinie Ötztal. Tzw. „Transhumanz” zostało w 2011 roku wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
  • FRIEDL- mit der leeren Tasche- nosi nazwę teatr wędrowny z Vent do Marzellenferner. Od 4 do 14 września 2014 będzie można  wziąć udział w przedstawieniu o historii Fryderyka IV Habsburga („z pusta kieszenią“) i jego ucieczce przez dolinę Ötztal.

Ulubione noclegi w Vent


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Vent
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Vent

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.