Pertisau

Miejscowość Pertisau leży na wysokości 940 metrów nad poziomem morza, na zachodnim brzegu największego tyrolskiego jeziora – Achensee.

Pertisau zimą:

• Pertisau słynie ze świetnie przygotowanych tras do narciarstwa biegowego, szczególnej uwagi wart jest przejazd z doliny Falzthurntal do hali Gramaialm

• miasteczko Pertisau jest idealną bazą wypadową na zimowe wędrówki przez największy tyrolski park krajobrazowy – Alpenpark Karwendel

• w ośrodku narciarskim na szczycie Zwölferkopf do dyspozycji narciarzy przygotowano 14 kilometrów tras zjazdowych

• w muzeum tyrolskiego oleju kamiennego (Erlebniszentrum Tiroler Steinöl) poznamy szczegóły dotyczące sposobów jego pozyskiwania i obróbki. Ten niezwykły, bo mający działanie lecznicze, olej wytwarzany jest z łupków bitumicznych. Produkty, które z niego powstają można testować w licznych centrach spa i wellness znajdujących się w okolicznych hotelach.

• Pertisau słynie ze znakomitej bazy noclegowej. Na gości czeka tu 115 hoteli i pensjonatów we wszystkich kategoriach cenowych.

Pertisau latem:

• Podczas wędrówki przez Alpejski Park Krajobrazowy Karwendel (Alpenpark Karwendel) miłośnicy przyrody mogą podziwiać charakterystyczne dla alpejskiego ekosystemu rośliny i zwierzęta. Odpowiednią trasę na wędrówkę czy wyprawę rowerową znajdą tu zarówno amatorzy, jak i zawodowcy.

• W Pertisau znajduje się największa przystań promowa nad jeziorem Achensee. Jednym z cumujących tu statków wypłynąć można na wyprawę po największym tyrolskim zbiorniku wodnym. Widok leżących wokoło gór zapiera dech w piersiach.

• 18-dołkowe pole golfowe w Pertisau zaliczane jest do najlpiękniejszych tego typu obiektów w Alpach. Regularnie odbywają się tu międzynarodowe turnieje.

• Polecamy odwiedziny w tyrolskim muzeum oleju kamiennego (Erlebniszentrum Tiroler Steinöl), gdzie można dowiedzieć się więcej o pozyskiwaniu i obróbce tego niezwykłego surowca. By wypróbować leczniczą moc oleju kamiennego, warto wybrać się do centrum spa i wellness przy jednym z wielu wspaniałych lokalnych hoteli.

• Na naszych gości czeka tu 115 hoteli i pensjonatów we wszystkich kategoriach cenowych.

Pertisau zimą:• Pertisau słynie ze świetnie przygotowanych tras do narciarstwa biegowego, szczególnej uwagi wart jest przejazd z…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Pertisau
Wszystkie aktywności+
© Achensee Tourismus
© Achensee Tourismus
© Achensee Tourismus

Ulubione noclegi w Pertisau


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Pertisau

Dojazd Pertisau

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Pertisau am Achensee, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.