Matrei in Osttirol

Zapraszamy do Matrei we wschodnim Tyrolu, idealnego miejsca na urlop dla osób poszukujących odprężenia, miłośników przyrody i zwolenników aktywnego wypoczynku. Miejscowość Matrei in Osttirol leży na wysokości 976 m n.p.m., a okoliczne góry, sięgające ponad 3000 m n.p.m., tworzą imponującą panoramę.

Matrei in Osttirol zimą:

• Teren narciarski Großglockner Skiresort Kals-Matrei posiada 110 km stoków i gwarantuje optymalne warunki do jazdy na nartach i desce snowboardowej. Kolejka linowa zawiezie Was z samego Matrei prosto na stok.
• Dzięki ponad 100 śnieżnym dniom w roku ośrodek zasłużył na opinię szczególnie niezawodnego pod względem warunków narciarskich. Malownicze zimowe pejzaże będą Wam towarzyszyć także podczas pieszych wycieczek, wypraw na sanki i spacerów na biegówkach.
• Matrei in Osttirol leży w Parku Narodowym Wysokie Taury, największym, bo liczącym 1856 km2, rezerwacie przyrody w całym regionie alpejskim. Miłośnikom przyrody polecamy wycieczkę po parku w towarzystwie przewodnika, poszukiwanie śladów i obserwację dzikich zwierząt przy leśnych karmnikach.
• Matrei posiada duży wybór kwater – od prywatnych pokoi po luksusowe apartamenty.

Matrei in Osttirol latem:

• W Parku Narodowym Wysokie Taury znajdziecie ogromny wybór pieszych szlaków, a podczas wędrówki stale będzie Wam towarzyszył widok najwyższego szczytu w Austrii – Großglocknera.
• Park Narodowy Wysokie Taury, największy, bo liczący ponad 1800 km2, park narodowy w Alpach, wygląda jak zaczarowany rajski ogród. Ścieżki przyrodnicze śladami zwierząt, szlaki prowadzące przez Zedlacher Paradies - las, w którym niektóre drzewa liczą sobie ponad 600 lat, wycieczki, których tematem przewodnim jest sztuka kulinarna – oto niektóre z turystycznych propozycji dla dzieci i dorosłych.
• Szlak rowerowy w dolinie rzeki Isel prowadzi przez malownicze okolice aż do miasta Lienz. 30-kilometrowa trasa świetnie nadaje się na rodzinne wycieczki. W drodze powrotnej można skorzystać z usług firmy Postbus, oferującej także transport rowerów.
• Muzeum krajoznawcze i muzeum Parku Narodowego, zabytkowe kościoły i kapliczki wokół Matrei opowiadają fascynujące historie – z dnia dzisiejszego i z przeszłości.
• Równie bogaty i różnorodny jak oferta turystyczna jest wybór kwater – w Matrei paleta możliwości sięga od prywatnych pokoi po luksusowe hotelowe apartamenty.

Ulubione noclegi w Matrei in Osttirol


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat