Kühtai


Miejscowość Kühtai, znana przede wszystkim jako najwyżej położony ośrodek sportów zimowych, ma dla swych gości także doskonałą ofertę na lato. Maleńka wioska leży na wysokości 2020 m n.p.m. w Alpach Sztubajskich, pośród ponad 25 dwutysięczników i 20 trzytysięczników.

Kühtai zimą:

• Teren narciarski Kühtai  obejmuje 44 km stoków, 11 nowoczesnych wyciągów i górskie schroniska w starym stylu. W każdy środowy i sobotni wieczór można jeździć po jasno oświetlonych stokach. Aż do maja wyciągi są zawsze czynne. Na czas urlopu samochód możecie spokojnie zostawić w garażu, bo wszystkie stoki i wyciągi są dostępne bezpośrednio z miejscowości.
• Jeżeli lubicie piękne krajobrazy, polecamy wycieczki na rakietach śnieżnych i wyprawy na sanki.
• Kühtai i dolina Sellrain to także popularne punkty startowe ambitnych wypraw skitourowych, których trasy prowadzą po zasypanych śniegiem terenach sięgających nawet powyżej granicy 3000 m n.p.m.
• Niezależnie od tego, jakie warunki noclegowe preferujecie – noc w igloo czy w 4-gwiazdkowym hotelu, w przytulnym schronisku czy ekskluzywnym apartamencie - Kühtai bez problemu zaoferuje Wam odpowiednią kwaterę.
• Liczne restauracje i lokale dbają o urozmaicony repertuar rozrywek après ski.

Kühtai latem:

• Okoliczne góry najlepiej poznawać podczas pieszych wędrówek. Ciekawym świata polecamy szlak górniczy, który biegnie przez malownicze wysokogórskie okolice i opowiada historię górnictwa w regionie.
• Na widokowej ścieżce wspinaczkowej sprawdzicie swoją koordynację ruchową, na trasach do biegania i nordic walkingu poprawicie kondycję.
• W wysokogórskim Centrum Treningowym zarówno zawodowcy, jak i ambitni amatorzy poszerzą granice swoich możliwości.
• Dla ochłody polecamy kąpiel w jeziorze Längentalstausee. Również spacer jego brzegiem powinien zadziałać ożywczo. Po północnej stronie jeziora znajduje się bieżnia fińska, przeznaczona specjalnie do treningu biegów przełajowych i joggingu.
• Wśród wielu kwater – od 4-gwiazdkowych hoteli po pokoje w schroniskach – na pewno znajdziecie coś odpowiedniego dla siebie.

 


Ulubione noclegi w Kühtai


Wszystkie apartamenty w KühtaiWszystkie hotele w Kühtai
Umiejętności

Rodziny
56% (10)

Dla par
44% (8)

Solo
0% (0)

Business
0% (0)

Data based on verified customer ratings from a selection of online booking websites. (Source: Trust You)

Szukaj


otwórz interaktywną mapę
Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Kühtai 42, Kühtai

powered by Rome2Rio

Kontakt

Tourismusbüro Kühtai
Kühtai 42
6183 Kühtai
t   +43.5239.5222
f   +43.5239.5255
e   office@kuehtai.info

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat