Kirchberg in Tirol

Na wspaniały urlop polecamy Wam tyrolski Kirchberg i jego okolice. Miejscowość leży pomiędzy Brixen im Thale a Kitzbühel na wysokości 837 m n.p.m.

Kirchberg in Tirol zimą:

• Na narciarzy przybywających do Kirchberga czeka w sumie ponad 400 km doskonale przygotowanych stoków na terenie narciarskim Kitzbühel oraz na największym terenie narciarskim w Austrii - SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental.
• Kilka minut spacerem od centrum miejscowości znajduje się stacja kolejki – wyprzęgana 4-osobowa kolejka krzesełkowa zawiezie Was w ciągu 6 minut na górujący nad Kirchbergiem Gaisberg. Na górze znajduje się nie tylko jeden z najpiękniejszych naturalnych torów saneczkowych, ale również wyposażony w oświetlenie stok do wieczornej jazdy dla nienasyconych miłośników białego szaleństwa.
• Oświetlona lodowa wieża na górze Gaisberg ma 22 m wysokości i należy do największych sztucznych lodowych wież do wspinaczki w Europie. Na kursach dla początkujących techniki wspinania po lodzie będą Was uczyć zawodowcy.
• Jeżeli dla odmiany będziecie mieli ochotę na spacer po mieście, warto wybrać się do oddalonego o 6 km Kitzbühel, którego sklepy i restauracje przyciągają gości z wielu krajów.

Kirchberg in Tirol latem:

• Górzysta okolica Kirchberga to prawdziwy raj dla miłośników pieszych wędrówek i kolarstwa górskiego.
• Góra Gaisberg kryje prawdziwe wyzwanie dla fanów downhillu: mierząca 2300 m ścieżka Lisi Osl Trail zmusza do pokonania w sumie 450 m różnicy poziomów.
• Do corocznych sportowych atrakcji regionu należy słynny rowerowy festiwal KitzAlpBike – kilkudniowe kolarskie widowisko, które przyniosło Kirchbergowi sławę sięgającą daleko poza granice regionu.
• Miłośnicy wycieczek rowerowych mogą sobie także wypożyczyć rower z napędem elektrycznym, aby podróżować po największym e-bike’owym regionie w Alpach, sięgającym Aschau i regionu Spertengrund.
• Urlopowiczów spragnionych miejskich przyjemności zapraszają uliczne kafejki w Kirchbergu, warto też wybrać się do oddalonego o 6 km Kitzbühel.

© Local Motion Funpark
© Albin Niederstrasser
© Kitzbüheler Alpen - Brixental
© Kurt Tropper

Ulubione noclegi w Kirchberg in Tirol


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat