Kirchberg in Tirol

Wiele miejscowości w obszarze niemieckojęzycznym nosi nazwę Kirchberg. To, co wyróżnia Kirchberg w Tyrolu, to jego położenie w pięknej dolinie Brixental.

Kirchberg liczy już ponad 5.000 mieszkańców i liczba ta wzrasta. Jak na tyrolskie standardy to całkiem sporo. Ale liczne przysiółki, które przynależą do wioski Kirchberg, rozrzucone są luźno po okolicznych zielonych wzgórzach. Tutaj zarówno krajobrazy, jak i typy ludzkie są bardziej łagodne i mniej szorstkie niż w innych częściach Tyrolu.

Szczególną rolę w Kirchbergu zawsze odgrywało szczęście, które według niemieckiego przysłowia leży na końskim grzbiecie. Albo może raczej za koniem w sulce: na torze wyścigowym Frangl w międzynarodowych wyścigach startują kłusacy obu płci. Natomiast doroczna konna procesja z okazji Bożego Ciała jest już sprawą czysto męską. Podobnie jak w przypadku wielu innych wiekowych zwyczajów, genezę powstania tej imponującej procesji przez dolinę Brixental skrywają mroki przeszłości. Prawdopodobnie jest to połączenie pogańskiego zwyczaju z chrześcijańskim świętem.

Kirchberg liczy już ponad 5.000 mieszkańców i liczba ta wzrasta. Jak na tyrolskie standardy to całkiem sporo. Ale liczne przysiółki,…

Czytaj dalejpokaż mniej
© Albin Niederstrasser
© Kitzbüheler Alpen - Brixental
© Kurt Tropper

Ulubione noclegi w Kirchberg in Tirol


Szukaj

Ilość osób
Dojazd Kirchberg in Tirol

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Hauptstraße 8, Kirchberg in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.