Hopfgarten w Brixental

Na początek najważniejsze: jeśli wybierasz się do Hopfgarten w Brixental i nie chcesz się od razu uchodzić za ignoranta, musisz wiedzieć, że dumni mieszkańcy Hopfgarten nazywają swoją wioskę "Hopfgoscht".

Wprawdzie miejscowy dialekt nie jest łatwy do rozszyfrowania, ale niewątpliwie jest on "gschtiascht", co oznacza mniej więcej tyle co "melodyjny, miły, ładny". Przybywając do Brixental warto znać to słowo, bo jego znajomość nie raz może okazać się pomocna.

Hopfgarten nie jest oczywiście siedzibą biskupa (i nigdy nie był), ale posiada ogromny barokowy kościół parafialny z dwiema wieżami, który powszechnie i przynajmniej na wpół oficjalnie nazywany jest "katedrą (doliny Brixental)". Mieszkańcom tyrolskich nizin, a w szczególności mieszkańcom Hopfgarten pewności siebie nie brakuje. Może to wynikać z faktu, że w przeciwieństwie do wielu innych miejscowości, którym przywilej targowy przyznano dopiero w drugiej połowie XX wieku, Hopfgarten jest gminą targową od ponad 650 lat i do dziś rozwija się oraz tętni życiem.

Wprawdzie miejscowy dialekt nie jest łatwy do rozszyfrowania, ale niewątpliwie jest on "gschtiascht", co oznacza mniej więcej tyle co…

Czytaj dalejpokaż mniej

Aktywności urlopowe w Hopfgarten w BrixentalWszystkie aktywności+
© Stefa Astner
© Tirol Werbung/Bernhard Aichner
© Stefan Astner
© Simon Oberleitner

Ulubione noclegi w Hopfgarten w Brixental


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Hopfgarten w Brixental

Dojazd Hopfgarten w Brixental

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Brixentaler Straße 41, Hopfgarten im Brixental, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.