Hopfgarten im Brixental

Miejscowość Hopfgarten w tyrolskiej dolinie Brixental oprócz doskonałych warunków uprawiania najróżniejszych sportów oferuje swym gościom także niezapomniane pejzaże. Miejscowość licząca prawie 5300 mieszkańców leży na wysokości 622 m n.p.m. w Alpach Kitzbühelskich.

Hopfgarten im Brixental zimą:

• Hopfgarten to dla narciarzy prawdziwe eldorado. Centrum miejscowości ma bezpośrednie połączenie z największym terenem narciarskim w Austrii - Skiwelt Wilder Kaiser – Brixental. To doskonały punkt startowy wyprawy na podbój 250 km stoków w Alpach Kitzbühelskich.
• Na obracającym się tarasie widokowym schroniska Gipfelalm na Hohe Salve oprócz tyrolskich specjałów można smakować także widok ponad 70 alpejskich szczytów.
• Polecamy wycieczkę do najwyżej  położonego kościoła pielgrzymkowego w Austrii: kościół na Hohe Salve leży na wysokości 1829 m n.p.m. i można do niego dotrzeć kolejką linową.
• Jeżeli tłumne ośrodki narciarskie są dla Was zbyt hałaśliwe, ale nie chcecie całkiem rezygnować z dobrej zabawy po zejściu ze stoku, nieliczne małe, ale sympatyczne lokale après ski w Hopfgarten na pewno się Wam spodobają.

Hopfgarten im Brixental latem:

• Z obracającego się tarasu widokowego na mierzącym 1828 m n.p.m. szczycie Hohe Salve rozciąga się fantastyczny widok na masyw Wilder Kaiser i Alpy Kitzbühelskie. Z tego miejsca łatwo też dotrzeć do kościoła na Hohe Salve - najwyżej położonego celu pielgrzymek w Austrii.
• Piesze wędrówki cieszą się w Hopfgarten dużą popularnością. Widokowe trasy na Hohe Salve, ścieżki tematyczne i wyprawy na szczyty – zwolennicy każdego rodzaju pieszych wędrówek znajdą dla siebie odpowiedni szlak.
• Miłośnikom kolarstwa górskiego polecamy Bike Park w Hopfgarten. Mierząca 3 km ścieżka zjazdowa o spadku dochodzącym nawet do 30% to prawdziwe sportowe wyzwanie dla amatorów downhillu.
• Polecamy wycieczkę na e-bike'u z Hopfgarten do Kelchsau, przez malownicze odnogi doliny Brixental.
• Zapraszamy do parku rozrywki Salvena-Land -  dobra zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Aktywności urlopowe w Hopfgarten im BrixentalWszystkie aktywności+
© Stefa Astner
© Tirol Werbung/Bernhard Aichner
© Stefan Astner
© Simon Oberleitner

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat