Hall in Tirol

Hall in Tirol – historyczne tyrolskie miasto znane z wydobycia soli - liczy prawie 11 500 mieszkańców i leży na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie Innu, ok. 10 km na wschód od Innsbrucka. Tutaj kultura jest z naturą za pan brat.

Hall in Tirol zimą:

• Hall słynie z największej starówki w zachodniej Austrii, którego doskonale zachowane zabytkowe budynki tworzą niezwykle udaną symbiozę z nowoczesną architekturą. Wśród wybitnych przedstawicieli tej ostatniej można wymienić Parkhotel, wyższą szkołę UMIT czy dom kultury Salzlager. Liczne sklepy i butiki zachęcają do spacerów i zakupów.
• Hall jako ośrodek wydobycia soli było w średniowieczu najważniejszym miastem handlowym Tyrolu. Hall było także pierwszym miastem, w którym wybijano talara – poprzednika dolara. Tę ostatnią tradycję miasta przypomina jeszcze dzisiaj zamek Hasegg z Wieżą Menniczą i Muzeum Monet.
• Niezwykły jest jarmark adwentowy w Hall, podczas którego kolorowe cyferki adwentowego kalendarza  są wyświetlane na budynkach miasta. Ulice są udekorowane gwiazdkami i świątecznymi ozdobami. Tradycyjne kramy zachęcają do niespiesznych spacerów.
• Zimą Hall bardzo się stara, aby na pobliskim terenie narciarskim Glungezer stworzyć optymalne warunki do zjeżdżania ze stoków na nartach i sankach oraz wypraw na nartach biegowych.
• Ponad 40 lokali gastronomicznych i liczne kulinarne święta prezentują rodzimą sztukę kucharską.

Hall in Tirol latem:

• Miasto Hall zawdzięcza swą bogatą historię dużym pokładom soli, która w średniowieczu była wydobywana w dolinie Hall. Oprócz tego w XV. wieku wybijano tutaj pierwszą cenną srebrną monetę – talara. Dzisiaj historię miasta opowiada zamek Hasegg  z Wieżą Menniczą i Muzeum Monet.
• Na największym Starym Mieście w Tyrolu oprócz zabytkowych budowli znajdziecie dużo ciekawych sklepów. Co tydzień odbywa się też targ, na którym rolnicy z okolic sprzedają świeże produkty regionalne.
• Doroczny Festiwal Wielkanocny to święto kultury, prawdziwa gratka dla miłośników tradycyjnej i współczesnej muzyki i teatru.
• Górzyste okolice Hall są idealnym miejscem dla uprawiania wszelkich form aktywnego letniego wypoczynku , takich jak wędrówki, wspinaczka górska, jazda na rowerze i loty na paralotni.
• Od północy Hall graniczy z parkiem krajobrazowym Karwendel. Podczas przyrodniczych wycieczek będziecie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat górskiej przyrody Tyrolu.

Ulubione noclegi w Hall in Tirol


Szukaj

Ilość osób

Pomoc

Dojazd Hall in Tirol

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Unterer Stadtplatz 19, Hall in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.