Hall in Tirol


Hall in Tirol – historyczne tyrolskie miasto soli - liczy prawie 11 500 mieszkańców i leży na wysokości 574 m n.p.m. w dolinie Innu, ok. 10 km na wschód od Innsbrucka. Tutaj kultura jest z naturą za pan brat.

Hall in Tirol zimą:

• Hall słynie z największego Starego Miasta w zachodniej Austrii, którego doskonale zachowane zabytkowe budynki tworzą niezwykle udaną symbiozę z nowoczesną architekturą. Wśród wybitnych przedstawicieli tej ostatniej można wymienić Parkhotel, wyższą szkołę UMIT czy dom kultury Salzlager. Liczne sklepy i butiki zachęcają do spacerów i zakupów.
• Hall jako ośrodek wydobycia soli było w średniowieczu najważniejszym miastem handlowym Tyrolu. Hall było także pierwszym miastem, w którym wybijano talara – poprzednika dolara. Tę ostatnią tradycję miasta przypomina jeszcze dzisiaj zamek Hasegg z Wieżą Menniczą i Muzeum Monet.
• Niezwykły jest jarmark adwentowy w Hall, podczas którego kolorowe cyferki adwentowego kalendarza  są wyświetlane na budynkach miasta. Ulice są udekorowane gwiazdkami i świątecznymi ozdobami. Tradycyjne kramy zachęcają do niespiesznych spacerów.
• Zimą Hall bardzo się stara, aby na pobliskim terenie narciarskim Glungezer stworzyć optymalne warunki do zjeżdżania ze stoków na nartach i sankach oraz wypraw na nartach biegowych.
• Ponad 40 lokali gastronomicznych i liczne kulinarne święta prezentują rodzimą sztukę kucharską.

Hall in Tirol latem:

• Miasto Hall zawdzięcza swą bogatą historię dużym pokładom soli, która w średniowieczu była wydobywana w dolinie Hall. Oprócz tego w XV. wieku wybijano tutaj pierwszą cenną srebrną monetę – talara. Dzisiaj historię miasta opowiada zamek Hasegg  z Wieżą Menniczą i Muzeum Monet.
• Na największym Starym Mieście w Tyrolu oprócz zabytkowych budowli znajdziecie dużo ciekawych sklepów. Co tydzień odbywa się też targ, na którym rolnicy z okolic sprzedają świeże produkty regionalne.
• Doroczny Festiwal Wielkanocny to święto kultury, prawdziwa gratka dla miłośników tradycyjnej i współczesnej muzyki i teatru.
• Górzyste okolice Hall są idealnym miejscem dla uprawiania wszelkich form aktywnego letniego wypoczynku , takich jak wędrówki, wspinaczka górska, jazda na rowerze i loty na paralotni.
• Od północy Hall graniczy z parkiem krajobrazowym Karwendel. Podczas przyrodniczych wycieczek będziecie mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat górskiej przyrody Tyrolu.


otwórz interaktywną mapę
Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Unterer Stadtplatz 19, Hall in Tirol

powered by Rome2Rio

Szukaj


Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat