© Ötztal Tourismus / Ernst Lorenzi
© Ötztal Tourismus / Ernst Lorenzi

Klasyk Ötztaler w dwa dni

Maraton szosowy Ötztaler Radmarathon ma 238km a do pokonania jest 5500m przewyższenia. To najbardziej znany, legendarny maraton rowerowy, który co roku startuje i ma metę w znanej narciarczom miejscowości Sölden. Trasę maratonu spokojnie można rozłożyć na dwa dni, delektując się podjazdem do Kühtai, najdłuższą środkowowłoską przełęczą Jaufenpass czy najwyższą austriacką przełęczą Timmelsjoch.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Insnbruck

Punkt docelowy

Innsbruck

Łańcuch górski

Alpy Ötztalskie

Długość

226,6 km

Czas

15 h

Czas

2 dni(a)

Cechy

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 476 m 575 m

Różnica wysokości w górę 5 401 m
Różnica wysokości w dół 5 401 m

Kondycja*

Umiejętności*

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Do pobrania

Opis trasy

Ze stolicy Alp – Innsbrucka podążamy drogą krajową na południe pokonując przełęcz Brenner. Ze szczytu przełęczy droga prowadzi w dół aż do miejscowości Sterzing w Południowym Tyrolu. W Sterzing kierujemy się na północny-zachód w kierunku przełęczy Jaufenpass. Droga ma aż 16km i pnie się 1100m pod górę przy spokojnym nachyleniu max. 12%. Podczas zjazdu na drugą stronę należy uważać – droga nie wszędzie jest w dobrym stanie. Na dole, w dolinie Passeiertal można zrobić jeszcze jedną przerwę, przed ostatnia przełęczą tego dnia – Timmelsjoch. Do pokonania jest 1759m przewyższenia, 28,7km z maksymalnym nachyleniem 14%. Droga biegnie z St. Leonhard aż do szczytu przełęczny. Stąd, pomijając jeden krótki podjazd, biegnie już w dół przez Hochgurgl i Untergurgl aż do Sölden. W Sölden można przenocować i odpocząć.

Następnego dnia trasa zaczyna się spokojnym przejazdem w dół do miejscowości Oetz.W Oetz skręcamy w prawo i kierujemy się na ostatnią przełęcz Ötztalera. 19km, 1200m przewyższenia i maksymalne nachylenie 18% czeka na przełęczy biegnącej do wioski Kühtai. Zimą, jest to znany i polularny resort narciarski i najwyżej położona wioska narciarska w Austrii (ponad 2.000m n.p.m.) W Kühtai można zrobić przerwę na lunch. Zjazd na drugą stronę biegnie wprost do Kematen, gdzie skręcamy na drogę krajową B 171 w kierunku Innsbrucka.

Miejscowości wzdłuż trasy

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.