Klasyk Ötztaler w dwa dni


Maraton szosowy Ötztaler Radmarathon ma 238km a do pokonania jest 5500m przewyższenia. To najbardziej znany, legendarny maraton rowerowy, który co roku startuje i ma metę w znanej narciarczom miejscowości Sölden. Trasę maratonu spokojnie można rozłożyć na dwa dni, delektując się podjazdem do Kühtai, najdłuższą środkowowłoską przełęczą Jaufenpass czy najwyższą austriacką przełęczą Timmelsjoch.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Insnbruck

Punkt docelowy

Innsbruck

Gebirgszug

Alpy Ötztalskie

Długość

238 km

Czas

13 h

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 450 m 570 m

Różnica wysokości w górę 5 500 m
Różnica wysokości w dół 5 500 m

Kondition*

Technik*

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Do pobrania

Opis trasy


Ze stolicy Alp – Innsbrucka podążamy drogą krajową na południe pokonując przełęcz Brenner. Ze szczytu przełęczy droga prowadzi w dół aż do miejscowości Sterzing w Południowym Tyrolu. W Sterzing kierujemy się na północny-zachód w kierunku przełęczy Jaufenpass. Droga ma aż 16km i pnie się 1100m pod górę przy spokojnym nachyleniu max. 12%. Podczas zjazdu na drugą stronę należy uważać – droga nie wszędzie jest w dobrym stanie. Na dole, w dolinie Passeiertal można zrobić jeszcze jedną przerwę, przed ostatnia przełęczą tego dnia – Timmelsjoch. Do pokonania jest 1759m przewyższenia, 28,7km z maksymalnym nachyleniem 14%. Droga biegnie z St. Leonhard aż do szczytu przełęczny. Stąd, pomijając jeden krótki podjazd, biegnie już w dół przez Hochgurgl i Untergurgl aż do Sölden. W Sölden można przenocować i odpocząć.

Następnego dnia trasa zaczyna się spokojnym przejazdem w dół do miejscowości Oetz.W Oetz skręcamy w prawo i kierujemy się na ostatnią przełęcz Ötztalera. 19km, 1200m przewyższenia i maksymalne nachylenie 18% czeka na przełęczy biegnącej do wioski Kühtai. Zimą, jest to znany i polularny resort narciarski i najwyżej położona wioska narciarska w Austrii (ponad 2.000m n.p.m.) W Kühtai można zrobić przerwę na lunch. Zjazd na drugą stronę biegnie wprost do Kematen, gdzie skręcamy na drogę krajową B 171 w kierunku Innsbrucka.

Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Innsbruck

powered by Rome2Rio

Szukaj


Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat