© Kitzbüheler Alpen@Mirja Geh-eye5
© Kitzbüheler Alpen@Mirja Geh-eye5

Rowery elektryczne

Wygodnie, spokojnie a mimo wszystko na sportowo: w Tyrolu na rowerze elektrycznym można zajechać całkiem wysoko.

Wygodnie, spokojnie a mimo wszystko na sportowo: w Tyrolu na rowerze elektrycznym można zajechać całkiem wysoko. Wszystko dzięki napędowi elektrycznemu, który wspomaga  siłę mięśni i ułatwia pedałowanie i podjazd pod górę. Wypożyczalnie rowerów elektrycznym znajdują się w całym regionie.

Jak działa rower elektryczny? Podczas jazdy silniki elektryczne w rowerze ułatwiają w razie potrzeby pedałowanie co znacznie ułatwia jazdę nawet pod górę osobom, które rzadko jeżdżą na rowerze lub w ogóle nie urpawiają tego sportu. E-rowery cieszą się w Tyrolu coraz większą popularnością. Do tej pory niedostępne szlaki rowerowe, górskie schroniska i przepiękne widoki stają się celem rowerowych wypraw osób w każdym wieku i o każdej kondycji. Wypożyczenie e-roweru to żaden kłopot – Tyrol jest pionierem w tej dziedzinie i poszczycić się może aż 21 regionami, które oferują łatwy dostęp do rowerów elektrycznych.

21 regionów e-rowerowych i 6000km szlaków dla rowerów elektrycznych.

Czy w paśmie górskich Karwendel czy w dolinie Ötztal czy nad jeziorem Achensee: w Tyrolu aż 21 regionów oferuje dostęp do e-rowerów poprzez specjane wypożyczalnie. Dzięki dobrze rozplanowanemu systemowi połączeń tras na e-rowerze dojechać można niemal w każde miejsce. Po drodze, jeśli akurat rozładuje się bateria, można łatwo i szybko wymieć ją na nową w wypożyczalni rowerów lub punkcie serwisowym

Nowy wymiar mobilności. Największy region e-rowerów na świecie rozciąga się przez przez Alpy Kitzbühelskie aż po pasmo Kaisergebirge. W regionie tym znajduje się ponad 1000km ścieżek e-rowerowych, 84 wypożyczalnie e-rowerów oraz 70 stacji serwisowych w których można wymienić akumulator. Dzięki temu podczas wycieczki rowerowej można się zrelaksowac i skoncentrować na celu podróży.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.