To bardzo dobrze, że ten etap jest nieco krótszy – w końcu nikt nie chce pędzić ani przez malowniczą dolinę Fludertal, ani przez rezerwat przyrody Wildmoos. Nie mówcie nikomu, ale te dziewicze tereny prawdopodobnie stanowią konkurencję nawet dla naszego ukochanego etapu 3 prowadzącego przez dolinę Leutaschtal.
Ten krótszy etap (ok. 7,8 km) prowadzi przez idylliczną dolinę Fludertal oraz rezerwat przyrody Wildmoos z powrotem do Seefeld. Odśnieżone ścieżki prowadzą przez ciche lasy, rozległe polany i słoneczne torfowiska z widokiem na szczyty Rosshütte i Hohe Munde. Dzięki stosunkowo niewielkiej odległości pozostaje mnóstwo czasu, by rozkoszować się spokojem zimowej przyrody, zanim trasa dobiegnie końca w centrum Seefeld.
Kilka warstw odzieży, ciepłe rękawiczki, czapka, wodoodporna kurtka i spodnie oraz wodoodporne buty do zimowych wędrówek.
Aby zapewnić lepszą stabilność i wygodę, przydatne są kijki i kolce (spikes), zwłaszcza w trudnych warunkach.
Jest to odśnieżony zimowy szlak turystyczny. Niemniej jednak mogą się na nim pojawić oblodzone lub śliskie odcinki.
Krótsza, ale co najmniej równie piękna trasa prowadzi czwartego dniazimowej wędrówki po płaskowyżu Seefeld z Leutasch przez dolinę Fludertal i rezerwat przyrody Wildmoos. Potem pozostaje jeszcze wystarczająco dużo czasu, aby cieszyć się dniem w Seefeld.
Etap 4zimowej wędrówki po płaskowyżu Seefeld ponownie rozpoczyna się w Leutasch, tym razem trasa prowadzi przez malowniczą dolinę Fludertal i rezerwat przyrody Wildmoos. Z dworca kolejowego w Seefeld do Leutasch dojeżdża się autobusem – punktem startowym trasy jest przystanek autobusowy „Weidach Kreithkapelle”. Stąd należy podążać wąską drogą do dolnej stacji ośrodka narciarskiego Katzenkopf. U podnóża Katzenkopf należy skręcić w lewo, gdzie znaki wskazują kierunek na Seefeld. Po kilku minutach po prawej stronie natrafia się na szlak turystyczny prowadzący przez dolinę Fludertal – jeden z najpiękniejszych obszarów do zimowych wędrówek.
Trasa prowadzi stąd przez niecałą godzinę przez lasy, polany i otwarte przestrzenie w kierunku Wildmoos. Na skrzyżowaniu Wildmoos–Katzenkopf należy kierować się znakami w lewo do schroniska Wildmoosalm. Warto tu zrobić sobie przyjemną przerwę, a przyroda oferuje również mnóstwo miejsc do robienia zdjęć. Następnie należy kontynuować wędrówkę, mijając przystanek autobusowy, a po około 200 metrach skręcić w prawo i kierować się znakami w stronę centrum Seefeld.
Szlak turystyczny dochodzi do zabudowań przy Kirchwaldzie; również tutaj należy kierować się oznakowaniem, aż w okolicy hali tenisowej (WM-Halle) natrafimy na ulicę Leutascher Straße. Stąd skręcamy w lewo, mijając kościółek Seekirchl, i wracamy do centrum wsi. Po tym raczej krótkim etapie można zakończyć dzień w Seefeld na wiele różnych sposobów, na przykład korzystając z zabiegów wellness, robiąc zakupy, zatrzymując się w lokalach gastronomicznych lub uczestnicząc w różnorodnych wydarzeniach.
Miejsca, w których można się zatrzymać na trasie:
Wildmoosalm
Najciekawsze zakątki krajobrazowe i punkty widokowe:
• idylliczna dolina Fludertal
• słoneczny płaskowyż Wildmoos z widokiem na Rosshütte i Hohe Munde
Możliwości skrócenia trasy środkami transportu publicznego:
Z Wildmoosalm autobusem z powrotem do Seefeld (linia „Wildmoosbus”)
Autobusem z dworca kolejowego w Seefeld do punktu wyjścia „Weidach Kreithkapelle” w Leutasch.