Trasa biegówkowa Waldwegloipe Praxmar - Lüsens

Stopień trudności: średni
Długość trasy: 5,0 km
Długość: 0:47 h

Dolina Lüsenstal to przepiękne zakończenie doliny zarówno latem, jak i zimą. Niezależnie od tego, na czym się poruszasz – trudno oderwać wzrok od pokrytej lodowcem doliny i szumiących wodospadów. Na szczęście w gospodzie Alpengasthof Praxmar można jeszcze przez chwilę rozkoszować się tym wspaniałym widokiem.

Polecamy, ponieważ:

Spokojna, bliska naturze trasa narciarstwa biegowego w dolinie Lüsenstal (boczna dolina Sellraintal), prowadząca przez zacienione lasy i wzdłuż idyllicznego potoku Melach. Trasa oferuje harmonijne połączenie otwartych odcinków i fragmentów leśnych, zachwyca dziewiczymi zimowymi krajobrazami i zapewnia klasyczne wrażenia z biegania techniką diagonalną. Na końcu trasy gospoda „Alpengasthof Praxmar” zaprasza na obfite posiłki i rozgrzewający odpoczynek, pozwalający nabrać sił w przytulnej atmosferze. Trasę można opcjonalnie przedłużyć, korzystając z różnych tras narciarstwa biegowego.

Informacje o wyprawie

  • Wymagania: średni
  • Długość: 5,0 km
  • Czas trwania: 0:47 h
  • Ilość metrów przewyższenia do góry:54 hm
Najwyższy punktWysokość

Punkt wyjściowy

Parking Praxmar (płatny)

Styl

Styl klasyczny

Cechy

  • Znak jakości dla narciarstwa biegowego
Źródło: Innsbruck Tourismus

Pogoda

sob

Czyste niebo
21°C/8°C
5%0l5 km/h

Dzisiaj

Czyste niebo
20°C/8°C
75%3.8l10 km/h

pon

Lekki opad deszczu
18°C/9°C
75%1.2l10 km/h

Opis

Trasa narciarska przez las biegnie między Praxmar a Lüsens i jest przygotowana wyłącznie do biegania stylem diagonalnym. Trasa o długości pięciu kilometrów oferuje na odcinku tamtejszego niewielki zjazd. Prowadzi wzdłuż idyllicznego potoku Melach oraz przez spokojne obszary dzikiej przyrody, które zachwycają przede wszystkim swoim dziewiczym pięknem. Po zakończeniu trasy gospoda Alpengasthof Praxmar zaprasza na zasłużony odpoczynek, gdzie można nabrać sił, delektując się obfitymi potrawami i rozgrzewającym napojem – tuż nad własnym stawem wędkarskim, w którym można złowić świeże pstrągi.

Trasy biegówkowe w okolicy

  • Sport Loipe Lüsens

    Stopień trudności:średni
    Długość:11,0 kmDługość:3:00 hIlość metrów przewyższena do góry:205 m:Styl: Styl łyżwowy, Styl klasyczny
  • A3 - Torfstich

    Godziny otwarcia:zamknięte
    Stopień trudności:łatwy
    Długość:1,8 kmIlość metrów przewyższena do góry:11 m:Styl: Styl łyżwowy, Styl klasyczny
  • B1 - Mösern

    Godziny otwarcia:zamknięte
    Stopień trudności:średni
    Długość:5,5 kmIlość metrów przewyższena do góry:110 m:Styl: Styl łyżwowy, Styl klasyczny
Newsletter Tyrolu

Góry wzywają? Tak jak nasz newsletter!

W naszym comiesięcznym biuletynie ujawniamy nasze najlepsze wskazówki dotyczące wakacji w Tyrolu.