Nauders – Tiroler Oberland – Kaunertal

Niesamowite krajobrazy na trójstyku państw: ośrodek wypoczynkowy rozciąga się między przełęczą Reschenpass, lodowcem Kaunertal i miejscowością Prutz w dolinie Inntal.

Łączący tyrolski Tiroler Oberland, szwajcarski Engadin i południowotyrolski (włoski) Vinschgau region, określa się również mianem „Trójkąta retyckiego”. W czasach przedrzymskich obszar ten zamieszkiwały plemiona posługujące się językiem retyckim, czego odzwierciedlenie znajdziemy w lokalnym nazewnictwie. Położony między przełęczą Reschenpass, lodowcem Kaunertal i miejscowością Prutz w dolinie Inntal, wysokogórski obszar dzieli się na trzy ośrodki wypoczynkowe. Wszystkie trzy: Nauders, Tiroler Oberland i Kaunertal zdecydowały się na wspólną promocję i występujące pod jedną marką. Najszybciej dotrzemy tu z Landeck. Odbijając w lewo trafimy do Doliny Kaunertal, podążając dalej w południową stronę widzimy, jak rozciąga się ona praktycznie w linii prostej i prowadzi między innymi wzdłuż pełniącego funkcję zbiornika retencyjnego jeziora - Gepatsch Stausee. Zwieńczeniem doliny jest Lodowiec Kaunertal. Gdy zamiast odbijać w ledwo, podążymy prosto dotrzemy na teren nazywany „Obere Gericht”, który rozciąga się od Ried, przez Pfunds aż po Nauders na przełęczy Rechenpass. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczną dla regionu przepiękną zabudowę.

Sześć cenionych ośrodków narciarskich, alpejskie pola pszenicy i zatopiona wieża kościoła

Urokliwe stare wioski, takie jak - mieszcząca się na wysokości 1627 metrów n.p.m. - najwyżej położona austriacka gmina - Spiss, czy pełen bajecznych krajobrazów park krajobrazowy Kaunergrat (z niem. Naturpark Kaunergrat) przyciągają do siebie miłośników wędrówek. Na urodę regionu wpływają, wypełnione chronionymi gatunkami roślin, liczne wąwozy, kotliny wysokogórskie, sosnowe lasy i górskie jeziora, takie jak m.in. Schwarzer See. Duże wrażenie robią też, nietypowe jak na tę wysokość, pola ziemniaków, jęczmienia i pszenicy, na które trafimy w Nauders, aż na 1400 metrach n.p.m.! Jest to możliwe dzięki dość suchemu i bardzo słonecznemu mikroklimatowi, na czym zyskują zimą również narciarze. Słoneczne stoki Lodowca Kaunertal wspinają się aż na wysokość 3160 m. n.p.m. Polecamy również zobaczyć jezioro Reschensee, które znajduje się już po włoskiej stronie - w Południowym Tyrolu. Z jego tafli wynurza się wieża zatopionego w średniowieczu kościoła. Niezwykle surrealistyczny, ale fascynujący obrazek - niezależnie od pory roku.

Aktywności urlopowe w Nauders – Tiroler Oberland – Kaunertal
Wszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/Hofmann Janine
© Tirol Werbung/Kathrein Verena
© Tiroler Oberland/Daniel Zangerl
© Nauders Tourismus
© Tiroler Oberland/Daniel Zangerl

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Nauders – Tiroler Oberland – Kaunertal


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Nauders – Tiroler Oberland – Kaunertal
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Am Kirchplatz 48, Ried im Oberinntal

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.