Nauders – Tiroler Oberland – Kaunertal

W Tyrolu, na granicy z Włochami i Szwajcarią, leżą miejscowości wypoczynkowe: Faggen, Fendels, Kaunerberg, Kaunertal, Kauns, Nauders, Pfunds, Prutz, Ried im Oberland, Spiss i Tösens. A zimą atrakcje, z których słynie region Tiroler Oberland, to cieszący się znakomitą opinią wśród snowboardzistów teren narciarski na lodowcu Kaunertal oraz przyjazny dzieciom rodzinny ośrodek w Nauders.

Region latem:

 • Region posiada ponad 300 km oznaczonych szlaków pieszych.
 • Tiroler Oberland należy do Climbers Paradise - zrzeszenia ośrodków promujących wspinaczkę. Na miłośników tego sportu czeka tu więc mnóstwo atrakcji – region oferuje doświadczonym wspinaczom ambitne drogi, a początkującym parki i ścieżki wspinaczkowe.
 • Wybierzcie się rowerem z wizytą do sąsiada! 3-Länder Rad & Bike Arena to ponadgraniczny region rowerowy, obejmujący 2200 km górskich tras rowerowych i ponad 80 000 m wysokości na terenie Austrii, Szwajcarii i Włoch.
 • Przez region przebiegają dalekobieżne trasy rowerowe. Warto poświęcić choć jeden dzień na wybrany etap szlaku Inntalradweg, Via Claudia Augusta albo Etschtalradweg.
 • Przełęcz Reschen była jedną z pierwszych przepraw przez Alpy Wschodnie. Czasy dawnej drogi rzymskiej - Via Claudia Augusta - do dziś przypominają zabytkowe budowle.
 • Nie tylko motocykliści uważają wycieczkę na lodowiec Kaunertal widokową trasą Kaunertaler Gletscherstraße za obowiązkowy punkt programu. Jedna z najpiękniejszych tras widokowych w Alpach poprowadzi Was przez 29 zakrętów na wysokość 2750 m n.p.m. Miniecie przy tym różne strefy klimatyczne. Średnie nachylenie trasy wynosi 10%, droga stanowi więc klasyczną kolarską trasę wyścigową.
 • W regionie Tiroler Oberland dzieci mają szansę zostać mistrzami w budowaniu wodnych zapór albo przeżyć wakacyjną przygodę w dziecięcym parku linowym w Nauderix Goldwasser – centrum rozrywki dla dzieci i rodzin.
 • Spragnionym adrenaliny polecamy wyprawę canyoningową przez wąwóz Tösener Schlucht albo rafting na rzece Inn.

Region zimą:

 • Nazwa regionu Tiroler Oberland pochodzi od jego położenia geograficznego (w zachodniej część Tyrolu, w wysokich górach). Do regionu należą 3 ważne stacje narciarskie: dobrze znany narciarzom z Polski lodowiec Kaunertal, mniej znany, ale równie atrakcyjny ośrodek w Nauders oraz mała, przytulna stacja w Fendels.
 • Teren narciarski na lodowcu Kaunertal posiada szerokie stoki pokryte naturalnym śniegiem oraz obszerną ofertę dla snowboardzistów i miłośników narciarstwa pozatrasowego. 8 wyciągów, 54 km stoków i 30 km tras alternatywnych to powody, dla których lodowiec cieszy się popularnością wśród miłośników różnych odmian białego szaleństwa. Umiejętności akrobatyczne można prezentować w snowparku – jest tu m.in. halfpipe o długości 100 m i 12-metrowe poręcze. Na lodowiec prowadzi przepiękna trasa widokowa.
 • 70 km stoków o różnych stopniach trudności oferuje stacja narciarsk Bergkastel w Nauders. Tutaj szczególnie dobrze czują się najmłodsi - stacja oferuje dużo udogodnień dla dzieci. Jednak i dorośli znajdą atrkcyjne i wymagające trasy dla siebie.
 • Rodzinny teren narciarski w Fendels posiada zarówno łatwe, jak i ambitne stoki i 7 wyciągów, które zapewnią świetną zabawę na nartach dla całej rodziny.
 • Miejscowości regionu Tiroler Oberland stanowią doskonały punkt wyjścia dla popularnych wypraw skitourowych.
 • Tiroler Oberland specjalizuje się w narciarstwie biegowym. Można tu korzystać z ok. 90 km tras biegowych, z których jedna jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 • Polecamy także wieczorną wyprawę na sanki – świetna zabawa czeka Was na oświetlonym torze w Fendels!.
 • Oprócz sportów zimowych atrakcją regionu jest też park krajobrazowy Kaunergrat. W towarzystwie przewodników górskich, biologów, myśliwych i mieszkańców regionu poznacie tajemnice alpejskiej przyrody.

Aktywności urlopowe w Nauders – Tiroler Oberland – Kaunertal
Wszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/Hofmann Janine
© Tirol Werbung/Kathrein Verena
© Tiroler Oberland/Daniel Zangerl
© Nauders Tourismus
© Tiroler Oberland/Daniel Zangerl

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Nauders – Tiroler Oberland – Kaunertal


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat