Region Hall-Wattens

Region Hall-Wattens, skupiony wokół miasta soli Hall in Tirol, oferuje latem niezliczone możliwości aktywnego wypoczynku. Zimowy urlop w regionie Hall-Wattens łączy narciarskie przyjemności z przedświątecznym nastrojem i niepowtarzalną atmosferą największego Starego Miasta w Tyrolu.

Region latem:

 • Region wypoczynkowy Hall-Wattens leży w pobliżu Innsbrucka i obejmuje 10 malowniczych wiosek i miasto soli Hall.
 • Region możecie poznawać podążając Orlim Szlakiem, jednym z etapów Drogi św. Jakuba albo Szlakiem Limbowym. Na obszarze pasma Karwendel i Alp Tuxertalskich znajdziecie cały szereg malowniczych szlaków górskich – polecamy wyprawę na szczyt Großer Bettelwurf (2726 m n.p.m.). Oprócz tego w regionie Hall-Wattens jest wiele tras do nordic walkingu o różnych stopniach trudności. Miłośnikom wspinaczki na pewno spodoba się teren wokół schroniska Hallerangerhaus i siedem parków wspinaczkowych.
 • Liczne oznaczone górskie trasy rowerowe prowadzą cyklistów na górskie hale.
 • Aby obejrzeć region Hall-Wattens z góry, wystarczy wystartować na paralotni z Hinterhorn Alm.
 • Na górze Glungezer znajduje się największy na świecie drewniany tor dla kulek. Tor ciągnący się przez park "Kugelwald" ma 350 m długości i przebiega na różnych wysokościach przez leśne zakątki.
 • Świat Kryształów Swarovskiego według projektu André Hellera zachwyci Was oszałamiającym migotaniem.
 • Zamek Hasegg i Muzeum Monet opowiedzą Wam bogatą historię regionu.
 • Miłośników dobrej kuchni na pewno ucieszą liczne kulinarne święta, jak Święto Rzodkiewki lub Święto Knedli. Polecamy także wizytę w największym ogrodzie warzywnym Austrii, położonym między miejscowościami Thaur i Absam.
 • Pielgrzymka do Bazyliki Mariackiej w Absam lub do kościoła pw. św. Karola w Volders przyniesie chwile zadumy i refleksji.

Region zimą:

 • Teren narciarski Glungezer cieszy się szczególną popularnością wśród rodzin. Oprócz wielu łatwych i średnio trudnych stoków znajdziecie tu również jedną z najdłuższych tras narciarskich Tyrolu, mierzącą 15 km długości. Zbocza góry Glungezer to także wspaniałe miejsce na wyprawy skitourowe.
 • Na wysokości 2600 m n.p.m. możecie przenocować w jednym z dziesięciu igloo, które mniej więcej od świąt Bożego Narodzenia aż do Wielkanocy zdobią Glungezer.
 • Ciekawym przeżyciem może się okazać przejażdżka specjalnością regionu - śnieżnym pojazdem zwanym klumperem. W każdy czwartek w Tulfes można wziąć lekcję jazdy na tym niezwykłym sprzęcie, dysponującym tylko jedną płozą. Równie wesołej zabawy można spodziewać się na naturalnych torach saneczkowych w dolinie Hall. Polecamy też wieczorną wyprawę na sanki na jeden z kilku oświetlonych torów.
 • Na płaskowyżu Gnadenwald i w Tulfes-Rinn znajdują się dwa piękne tereny do uprawiania narciarstwa biegowego, obejmujące trasy o łącznej długości 50 km.
 • Malownicze krajobrazy regionu najlepiej podziwiać podczas długich wypraw na rakietach śnieżnych, wędrówek w świetle pochodni czy wesołych kuligów.
 • W okresie adwentu fasady domów na Starym Mieście w Hall zamieniają się dzięki projekcji świetlnej w ogromnych rozmiarów kalendarz adwentowy. Czas oczekiwania na najpiękniejsze ze świąt skraca tradycyjny jarmark świąteczny, na którym znajdziecie wyroby rękodzielnicze, regionalne przysmaki i oczywiście poncz.
 • Na zamku Hasegg z Wieżą Menniczą poznacie najciekawsze wydarzenia z historii miasta Hall i dowiecie się, co je łączy z amerykańską walutą.
 • Świat Kryształów Swarovskiego rzuca czar na wszystkich oglądających. Przekona się o tym każdy, kto obejrzy instalacje w strzeżonym przez olbrzyma skarbcu i odwiedzi największy na świecie sklep Swarovskiego.

Aktywności urlopowe w Region Hall-Wattens

Wszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/Kathrein Verena
© Hall-Wattens
© Swarovski Kristallwelten
© hall-wattens.at
© Tirol Werbung/Jenewein Markus

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Region Hall-Wattens


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Region Hall-Wattens

Pomoc

Dojazd Region Hall-Wattens

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Unterer Stadtplatz 19, Hall in Tirol, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.