Innsbruck

Zarówno latem jak i zimą region obejmujący Innsbruck i okoliczne miejscowości wypoczynkowe zręcznie łączy atrakcje tętniącego życiem miasta, urok idyllicznych wiosek i majestatyczne piękno gór. Tutaj zarówno miłośnicy kultury, jak i sportu czują się jak w siódmym niebie.

Region latem:

 • Ulice stolicy Tyrolu harmonijnie łączą historyczne budowle z nowoczesną architekturą. Warto obejrzeć najsłynniejsze zabytki Innsbrucka, jak „Złoty Dach” czy cesarski Hofburg, a potem wsiąść do kolejki Nordkettenbahn, która niemal z samego centrum miasta zawiezie Was na wysokość powyżej 2250 m n.p.m.
 • Wędrówki po regionie urozmaicają szlaki turystyczne – Szlak Limbowy prowadzący na Patscherkofel, Orli Szlak, szlak Innsbrucker Almenweg i niesamowity Szlak Duchów przez Oberperfuss. Również słynna Droga św. Jakuba biegnie przez miasto i część regionu.
 • Miłośnicy chodzenia i joggingu znajdą w Innsbrucku nie tylko gęstą sieć tras, ale również profesjonalne Centrum Kompetencji Biegowych w Igls i Lans, obejmujące 80 km tras biegowych i do nordic walkingu. Położony na poziomie 2010 m n.p.m. obóz treningu wysokościowego w Kühtai oferuje możliwości profesjonalnego trenowania.
 • Miłośnikom dwóch kółek polecamy zwiedzanie regionu malowniczym szlakiem w dolinie Innu, bardziej ambitni cykliści mają do dyspozycji liczne ścieżki dla rowerów górskich. Można wybrać się także na rowerową wycieczkę z przewodnikiem. Natomiast singletrail na Nordkette to propozycja tylko dla odważnych.
 • Innsbruck i okoliczne miejscowości wypoczynkowe to wymarzone miejsce na urlop dla golfistów i osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tym sportem. W regionie znajdują się 9-dołkowe pola golfowe w Igls, Lans i Mieming oraz Centrum Treningu Golfowego. W Mieming jest też jedno z najpiękniejszych 18-dołkowych pól golfowych w Tyrolu.
 • Ochłodę podczas gorących letnich dni przyniosą kąpiele w basenach i jeziorach regionu. Za najbardziej malownicze spośród nich uchodzą Lanser See i Badesee Mieming.

Region zimą:

 • Innsbruck, stolica Tyrolu, już trzy razy był gospodarzem igrzysk olimpijskich. W ciągu zaledwie 20 minut ultranowoczesna kolejka Nordkettenbahn zawiezie Was z centrum miasta na położony powyżej 2000 m n.p.m. teren narciarski Nordkette, który cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród tutejszej młodzieży. Niezwykłym przeżyciem będzie też przejazd pilotowanym bobslejem po lodowym torze Olympia w Igls.
 • 9 terenów narciarskich regionu Olympia Skiworld ma dla miłośników sportów zimowych 90 kolejek i wyciągów, 300 km stoków, bezpłatne skibusy, a dla najmłodszych atrakcyjne kursy jazdy na nartach.
 • Region posiada 120 km narciarskich tras biegowych. Na trasach biegowych w Lüsens w dolinie Sellrain na wysokości 1700 m n.p.m. panują zwykle doskonałe warunki narciarskie. Możecie też wybrać się na trening na wysokogórskiej trasie biegowej w Kühtai – usytuowana na wysokości 2020 m n.p.m. miejscowość jest najwyżej położonym ośrodkiem sportów zimowych w Austrii, nie licząc oczywiście lodowców. Miłośnikom kąpieli słonecznych polecamy trasy biegowe na płaskowyżu Mieminger.
 • Z okazji I. Zimowej Olimpiady Młodzieży w 2012 roku powstały w Kühtai nowe obiekty służące uprawianiu niekonwencjonalnych sportów zimowych, dostępne obecnie dla wszystkich chętnych: superpipe o długości 180 m i wysokości 7 m, teren do slopestyle’u i odcinek do skicrossu. Narciarzom, dla których zimowy dzień jest zbyt krótki, polecamy wieczorne wyprawy na narty w każdą środę i sobotę w godzinach od 19.30 do 22.00.
 • W wielu miejscowościach znajdują się tory saneczkarskie, z których część jest oświetlona, i wypożyczalnie sanek. Skibusy zabierają oczywiście także saneczkarzy.

Aktywności urlopowe w Innsbruck


Wszystkie aktywności+
© Innsbruck Tourismus/Christof Lackner
© Tirol Werbung/Jenewein Markus
© Innsbruck Tourismus/Roland Schwarz
© Plateauniker
© Tirol Werbung/Valentin Margreiter

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Innsbruck


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Innsbruck
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Burggraben 3, Innsbruck

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.