Innsbruck

Zarówno latem jak i zimą region obejmujący Innsbruck i okoliczne miejscowości wypoczynkowe zręcznie łączy atrakcje tętniącego życiem miasta, urok idyllicznych wiosek i majestatyczne piękno gór. Tutaj zarówno miłośnicy kultury, jak i sportu czują się jak w siódmym niebie.

Region latem:

 • Ulice stolicy Tyrolu harmonijnie łączą historyczne budowle z nowoczesną architekturą. Warto obejrzeć najsłynniejsze zabytki Innsbrucka, jak „Złoty Dach” czy cesarski Hofburg, a potem wsiąść do kolejki Nordkettenbahn, która niemal z samego centrum miasta zawiezie Was na wysokość powyżej 2250 m n.p.m.
 • Wędrówki po regionie urozmaicają szlaki turystyczne – Szlak "Zirbenweg" prowadzący na Patscherkofel, Orli Szlak, szlak Innsbrucker Almenweg i niesamowity Szlak Duchów przez Oberperfuss. Również słynna Droga św. Jakuba biegnie przez miasto i część regionu.
 • Miłośnicy trail runningu i joggingu znajdą w Innsbrucku nie tylko gęstą sieć tras, ale również profesjonalne Centrum Kompetencji Biegowych w Igls i Lans, obejmujące 80 km tras biegowych i do nordic walkingu. Położony na poziomie 2010 m n.p.m. obóz treningu wysokościowego w Kühtai oferuje możliwości profesjonalnego trenowania.
 • Miłośnikom dwóch kółek polecamy zwiedzanie regionu malowniczym szlakiem wzdłuż Innu, bardziej ambitni cykliści mają do dyspozycji liczne ścieżki dla rowerów górskich. Można wybrać się także na rowerową wycieczkę z przewodnikiem. Natomiast singletrail na Nordkette to propozycja tylko dla odważnych fanów enduro.
 • Innsbruck i okoliczne miejscowości wypoczynkowe to wymarzone miejsce na urlop dla golfistów i osób dopiero zaczynających swoją przygodę z tym sportem. W regionie znajdują się 9-dołkowe pola golfowe w Igls, Lans i Mieming oraz Centrum Treningu Golfowego. W Mieming jest też jedno z najpiękniejszych 18-dołkowych pól golfowych w Tyrolu.
 • Ochłodę podczas gorących letnich dni przyniosą kąpiele w basenach i jeziorach regionu. Za najbardziej malownicze spośród nich uchodzą Lanser See i Badesee Mieming.

Region zimą:

 • Innsbruck, stolica Tyrolu, już trzy razy był gospodarzem igrzysk olimpijskich. W ciągu zaledwie 20 minut ultranowoczesna kolejka Nordkettenbahn zawiezie Was z centrum miasta na położony powyżej 2000 m n.p.m. teren narciarski Nordkette, który cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród tutejszej młodzieży. Niezwykłym przeżyciem będzie też przejazd pilotowanym bobslejem po lodowym torze Olympia w Igls.
 • 9 terenów narciarskich w okolicach Innsbrucka jest częścią oferty Ski PLUS City Pass. Na miłośników sportów zimowych czeka w sumie 13 ośrodków narciarskich,  291 km stoków, darmowy wstęp do 22 atrakcji turystycznych i 3 basenów oraz bezpłatne skibusy.
 • Region posiada 120 km narciarskich tras biegowych. Na trasach biegowych w Lüsens w dolinie Sellrain na wysokości 1700 m n.p.m. panują zwykle doskonałe warunki narciarskie. Możecie też wybrać się na trening na wysokogórskiej trasie biegowej w Kühtai – usytuowana na wysokości 2020 m n.p.m. miejscowość jest najwyżej położonym ośrodkiem sportów zimowych w Austrii, nie licząc oczywiście lodowców. Miłośnikom kąpieli słonecznych polecamy trasy biegowe na płaskowyżu Mieminger.
 • Z okazji I. Zimowej Olimpiady Młodzieży w 2012 roku powstały w Kühtai nowe obiekty służące uprawianiu niekonwencjonalnych sportów zimowych, dostępne obecnie dla wszystkich chętnych: superpipe o długości 180 m i wysokości 7 m, teren do slopestyle’u i odcinek do skicrossu. Narciarzom, dla których zimowy dzień jest zbyt krótki, polecamy wieczorne wyprawy na narty w każdą środę i sobotę w godzinach od 19.30 do 22.00.
 • W wielu miejscowościach znajdują się tory saneczkarskie, z których część jest oświetlona, i wypożyczalnie sanek. Skibusy zabierają oczywiście także saneczkarzy.

Aktywności urlopowe w InnsbruckWszystkie aktywności+
Zabytkowa Starówka Innsbrucka to największy skarb kultury we Wschodnich Alpach. Złoty Dach, zamek Hofburg czy barokowa ulica Maria Theresien Str. to najważniejsze zabytki Innsbrucka., © Innsbruck Tourismus/Christof Lackner
Historyczna Starówka Innsbrucka

Zabytkowa Starówka Innsbrucka to największy skarb kultury we Wschodnich Alpach. Złoty Dach, zamek Hofburg czy barokowa ulica Maria Theresien Str. to najważniejsze zabytki Innsbrucka.

Wszystkie 13 stacji narciarskich, należących do regionu Innsbrucka, jest częścią oferty karnetu narciarskiego "Ski Plus City Pass Innsbruck Stubai". Karnet ten oferuje nie tylko dostęp do wszystkich ośrodków narciarskich w okolicach stolicy Tyrolu, ale również do wielu atrakcji turystycznych a nawet basenów., © Tirol Werbung/Jenewein Markus
Ski Plus City Pass: sport i kultura w jednym karnecie

Wszystkie 13 stacji narciarskich, należących do regionu Innsbrucka, jest częścią oferty karnetu narciarskiego "Ski Plus City Pass Innsbruck Stubai". Karnet ten oferuje nie tylko dostęp do wszystkich ośrodków narciarskich w okolicach stolicy Tyrolu, ale również do wielu atrakcji turystycznych a nawet basenów.

© Innsbruck Tourismus/Roland Schwarz
© Plateauniker
© Tirol Werbung/Valentin Margreiter

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Innsbruck


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Innsbruck

Pomoc

Dojazd Innsbruck

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Burggraben 3, Innsbruck, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.