Wilder Kaiser

Zapraszamy na urlop w regionie Wilder Kaiser – na wspinaczy czekają tu strome skalne ściany, na rowerzystów i piechurów gościnne hale, a rodzinom polecamy bogaty program animacyjny. Białe szaleństwo na stokach SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental, największego terenu narciarskiego w Austrii, to tylko niektóre z ważnych powodów, dla których warto odwiedzić region Wilder Kaiser. Miejscowości Ellmau, Going, Scheffau i Söll zapraszają na urlop!

Region latem:

 • W okolicach miejscowości wypoczynkowych Ellmau, Going, Scheffau i Söll, położonych u podnóża pasma Wilder Kaiser tuż przy granicy rezerwatu przyrody Kaisergebirge, znajdziecie aż 400 km pieszych szlaków turystycznych. Wybór tras – od szlaków idealnych na rodzinne wycieczki po wysokogórskie ścieżki na wysokości 2100 m n.p.m. – jest naprawdę ogromny. Przez region przebiegają też pierwsze 3 etapy Orlego Szlaku, a wyjątkowe wrażenia gwarantuje 3-dniowa wyprawa przez region Wilder Kaiser.
 • Wilder Kaiser uwielbia gościć rodziny. W regionie jest aż 6 przyrodniczych parków rozrywki: Hexenwasser w Hochsöll, Ellmis Zauberwelt w Ellmau, KaiserWelt w Scheffau, Alpinolino w Westendorf, Filzalmsee w Brixen i Hohe Salve. Do wszystkich można wygodnie dojechać kolejką, nie ma też żadnych przeszkód dla wózków dziecięcych ani inwalidzkich. Oprócz tego codziennie można wziąć udział w bogatym programie animacyjnym dla rodzin lub zostawić dzieci pod profesjonalną opieką.
 • Sława gór Kaisergebirge jako ambitnego i atrakcyjnego obszaru wspinaczkowego wykracza daleko poza granice kraju. Drogi takie jak wodospad Schleier i Achleiten zaczynają się od stopnia trudności 5a.
 • W miejscowości Ellmau znajdują się 2 pola golfowe – 27-dołkowe pole Wilder Kaiser i 9-dołkowe Mühlberghof.
 • Czy wiedzieliście, że serial „Doktor z alpejskiej wioski” jest kręcony w regionie Wilder Kaiser? Przy odrobinie szczęścia może uda się Wam spotkać doktora Martina Grubera na spacerze po dniu zdjęciowym.

Region zimą:

 • SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental posiada 279 km stoków i ponad 90 kolejek i wyciągów i jest największym samodzielnym terenem narciarskim w Tyrolu i w Austrii. Dobre warunki narciarskie gwarantuje 210 km naśnieżanych stoków. Wieczorami można korzystać z 10 km oświetlonych stoków w Söll.
 • Funpark Intersport Kaiserpark ma cały szereg najróżniejszych przeszkód i sportowych wyzwań dla freestylerów.
 • W Ellmau, Going i Scheffau rodzice znajdą profesjonalną opiekę dla dzieci, dzięki czemu od czasu do czasu będą mogli wybrać się na podbój stoków bez towarzystwa swoich pociech.
 • Wokół miejscowości regionu biegnie 113 km przecieranych tras pieszych, zachęcających do poznawania okolicy. Górzyste tereny mają bogaty repertuar szlaków dla wędrowców na rakietach śnieżnych i nartach tourowych.
 • Wśród 80 km łatwych i średnio trudnych narciarskich tras biegowych każdy początkujący i zaawansowany biegacz znajdzie swój ulubiony odcinek.
 • Miłośnikom szalonej jazdy polecamy wizytę na jednym z trzech torów saneczkarskich regionu. Dwa z nich mają oświetlenie, więc można z nich korzystać także wieczorami.
 • Na marginesie wspomnimy jeszcze, że w regionie Wilder Kaiser od wielu lat jest kręcony znany serial „Doktor z alpejskiej wioski" z Hansem Siglem w roli głównej.

Aktywności urlopowe w Wilder Kaiser

Wszystkie aktywności+
© TVB Wilder Kaiser
© Tirol Werbung/Jens Schwarz
© TVB Wilder Kaiser/Peter von Felbert
© Wilder Kaiser
© TVB Wilder Kaiser/Peter von Felbert

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Wilder Kaiser


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat