Achensee

Możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych, dwa pola golfowe i niezwykła przyroda stanowią nie lada atrakcję zarówno dla miłośników błogiego wypoczynku, jak i zwolenników aktywnego spędzania wolnego czasu. Nad jeziorem Achensee każdy znajdzie coś dla siebie.

Region latem:

 • Pomiędzy pasmami górskimi Karwendel i Rofan, nad jeziorem Achensee, leżą turystyczne miejscowości Achenkirch, Maurach, Pertisau, Steinberg i Wiesing.
 • Achensee – największe jezioro w Tyrolu – słynie z krystalicznie czystej wody. Jest to idealne miejsce dla żeglarzy, surferów, kite surferów, nurków i miłośników pływania.
 • Spędzając tu urlop warto wybrać się na przejażdżkę parowcem Achenseedampfer lub koleją Achenseebahn – jedną z ostatnich tras kolejowych obsługiwanych przez lokomotywy parowe.
 • Od płaskich tras spacerowych, przez przygotowane dla rodzin trasy, aż po wymagające górskie ścieżki – 500 kilometrów pieszych szlaków, w tym trzy etapy najpopularniejszego tyrolskiego szlaku długodystansowego – Orlego Szlaku (Adlerweg), przecina region wokół jeziora Achensee. Dzięki kolejkom linowym Rofanseilbahn i Karwendel Bergbahnen wędrówkę można rozpocząć z większej wysokości.
 • Przez region turystyczny wokół jeziora Achensee można również przejechać jedną z 250 oznakowanych tras rowerowych. Do wyboru mamy proste trasy rekreacyjne oraz wymagające szlaki wspinaczkowe.
 • Na obydwu okolicznych polach golfowych – w Pertisau i Achenkirch – trenować mogą zarówno zawodowcy jak i początkujący.
 • Od początku XX wieku produkuje się tu tyrolski olej kamienny (Tiroler Steinöl). Uzyskiwana z łupków bitumicznych substancja wykorzystywana jest przy produkcji kosmetyków upiększających. W muzeum tyrolskiego oleju kamiennego można dowiedzieć się więcej o jego ponad 100-letniej historii.

Region zimą:

 • Ponad 200 kilometrów tras przeznaczonych dla narciarzy biegowych i nartorolkarzy zachwyca zarówno początkujących jak i zawodowców.
 • Pięc rodzinnych ośrodków narciarskich oferuje ponad 58 kilometrów tras zjazdowych.
 • Miłośnicy dużych dawek adrenaliny mogą zimą wypróbować jazdę snowkitem lub lot paralotnią.
 • Wszystkich, którzy wolą spokojniejsze formy wypoczynku zachęcamy do zimowej wędrówki przez tonący w śniegu górski krajobraz lub romantyczny kulig przez jedną z dolin masywu Karwendel.
 • Warto również przejechać się jednym z pięciu naturalnych torów saneczkowych. Wybór tras jest zróżnicowany – frajdę będą miały tu zarówno rodziny z dziećmi, jak i zwolennicy ekstremalnej jazdy. Każdy, kto nie ma ochoty wspinać się razem z sankami może skorzystać z wyciągu (w Achenkirch) lub z wwożącego w górę trasy traktora (Rodelexpress w Pertisau). Niezwykłym przeżyciem są także nocne zjazdy, tory oświetla się tu 7 dni w tygodniu.
 • Adwent jest nad jeziorem Achensee czasem szczególnej zadumy. Okoliczni mieszkańcy bardzo dbają o lokalną tradycję. Wioska Steinberg am Rofan zmienia się w duży kalendarz adwentowy, w Achenkirch oglądać można żywą szopkę, a w Pertisau organizowany jest jarmark bożonarodzeniowy oraz specjalne promowe rejsy po jeziorze Achensee.
 • Od 1902 roku, 1500 metrów powyżej jeziora Achensee, wytwarza się tyrolski olej kamienny (Tiroler Steinöl).  Olej wykorzystywany jest przy produkcji kosmetyków upiększających. W muzeum tyrolskiego oleju kamiennego można dowiedzieć się więcej o jego historii i sposobach uzyskiwania. Jego lecznicze działanie sprawdzić można „na własnej skórze“ w centrach wellness i spa, w jednym z licznych lokalnych hoteli.

Aktywności urlopowe w AchenseeWszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/Ziegelböck Maria
© Abenteuerpark Achensee
© Tirol Werbung
© Tirol Werbung
© Achensee Tourismus

Miejscowości w tym regionie

Ulubione noclegi w Achensee


Szukaj

Ilość osób

Wydarzenia w Achensee

Pomoc

Dojazd Achensee

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Achenkirch am Achensee, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.