Zell am Ziller

Mocne piwo pomaga: Zell am Ziller, popularny kurort w środkowej części doliny Zillertal, jest znany daleko poza granicami między innymi dzięki dorocznemu świętu Gauder Fest.

Czym dla Bawarczyków jest monachijski Nockherberg z festiwalem mocnego piwa „Starkbieranstich” i prześmiewczym monologiem „Derbleckn”, tym dla mieszkańców doliny Zillertal jest święto Gauder Fest z piwem Gauder Bock i przemową Gambrinusa. Trwający kilka dni festiwal folklorystyczny w Zell am Ziller ma już ponad 500-letnią tradycję i został  nawet wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Każdorazowo  w pierwszy majowy weekend w Zell am Ziller gromadzą się na nim wszystkie ważne osobistości z całej doliny. Rozrywki dostarcza tradycyjna parada przebierańców i Ranggeln, czyli regionalna odmiana bitwy między młodymi ludźmi o mniej lub bardziej określonych zasadach. A przemowa Gambrinusa to satyra na polityczne i społeczne wydarzenia minionego roku. Gauder Bock, mocne piwo lokalnego browaru Zillertal, niezawodnie pomaga zachować dobrą minę do czasem dość złej gry.

Przez resztę roku leżące w tylnej części doliny Zillertal Zell am Ziller stanowi administracyjne i edukacyjne centrum całego regionu. Niezliczona liczba młodych Tyrolczyków nauczyła się w tutejszych szkołach turystycznych łączyć serdeczną gościnność z profesjonalizmem na najwyższym poziomie.

Aktywności urlopowe w Zell am Ziller


Wszystkie aktywności+
© Zillertal Bier
© Zillertalbahn
© Freizeitpark Zell
© Zell-Gerlos
© Zillertal Arena - Zell-Gerlos

Ulubione noclegi w Zell am Ziller


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Zell am Ziller
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Dorfplatz 3a, Zell am Ziller

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.