© Tirol Werbung/Julia König
© Tirol Werbung/Julia König

Innsbruck

Wizyta w zoo, spacer w lesie i zwiedzanie Innsbrucka

Przedpołudnie: Zachwycająca swoją architekturą kolejka Hungerburgbahn szybuje się wzdłuż zbocza górskiego łańcucha północnego do stacji Alpenzoo. Żyje w nim 2.000 zwierząt. Nie tylko dzieci cieszą się na spotkanie z niedźwiedziem brunatnym, wilkiem, kozicami i pełną wigoru wydrą.  Alpenzoo ma do zaoferowania więcej niż rzadkie gatunki zwierząt i wspaniałe położenie: na dużym placu zabaw można szaleć do woli, można zmierzyć rozpiętość swoich skrzydeł w orlim rewirze,  a akwarium przeniesie nas w zupełnie inny świat.

Południe: Po obiedzie, w pobliskim Weiherburg kolejka przeniesie uczestników wycieczki wzwyż na „Hungerburg“. Widok na miasto zapiera dech w piersiach!

Popołudnie: Przyjemny spacer przez las pozwala dotrzeć w 30 minut do pełnego przygód placu zabaw Gramartboden. W pobliskim Gramarthof serwowane są lody własnej roboty. Rodziny z dziećmi są tam szczególnie mile widziane.

Wieczór: Powróciwszy do Hungerburga autobusem linii „J“ wyruszyć można bezpośrednio do śródmieścia Innsbrucka. Wieczorny spacer przez starówkę, będącej połączeniem stylu śródziemnomorskiego i bajecznie kolorowej sztuki ulicznej, fascynuje i zachwyca dużych i małych. Jeśli zaś chodzi o kolację, wybór jest szeroki: począwszy od tyrolskiego Hausmannskost przez kuchnię włoską aż po sushi.

Hungerburgbahn usytuowany jest w centrum Innsbrucka i można łatwo dojechać do niego z dworca Hauptbahnhof. Z kartą Innsbruck-Card można bezpłatnie korzystać ze środków komunikacji miejskiej w Innsbrucku, wjeżdżać i zjeżdżać kolejką oraz zwiedzać Alpenzoo. Trasa spaceru do Gramartboden jest odpowiednia dla wózków dziecięcych i rowerków biegowych.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.