© Schlick 2000
© Schlick 2000
© Schlick 2000
© Schlick 2000

Erlebnisweg Schlickeralm

Region Schlick w dolinie Stubaital jest ulubionym miejscem trekkingowym u stóp masywu Kalkkögel i położony jest jedynie 20 minut jazdy samochodem z Innsbrucka. Przygoda rozpoczyna się przy stacji dolnej kolejki, skąd po godzinie marszu w łatwym terenie dociera się do schroniska Schlickeralm. Na porośniętej limbami ścieżce dydaktycznejznajdują się interaktywne stacje, które dla zainteresowanych naturą stanowią ciekawe źródło informacji. W schronisku do spróbowania są regionalne wyroby: maślanki, jogurty, masło,sery twarogowe. W każdy wtorek o godzinie 11:00 gospodarz otwiera do wglądu publiczneego swoja serownię. Zejście ze Schlickeralm do Froneben Alm sprawia największą przyjemność głównie dzieciom, gdyż na szlaku czekają na nich tunele do czołgania, ścieżki do chodzenia boso, zjeżdżalnie oraz most wiszący. Od jeziora Panoramasee trasa prowadzi dalej do stacji pośredniej Fronebens. Na stacji dolnej Schlick 2000, w zamian za kaucję można zaopatrzyć się w drewniany krążek. Najmłodsi mogą go użyć do różnych gier zręcznościowych lub wrzucić do rynny i biec szlakiem równolegle do niej wraz z toczącym się krążkiem. Wycieczkę kończy zjazd gondolą do doliny.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy  

Górna stacja gondoli Kreuzjochbahn

Cel wycieczki

Schlickeralm

Punkt docelowy

Pośrednia stacja gondoli Kreuzjochbahn

Łańcuch górski

Długość

5,9 km

Gehzeit gesamt

2 h 30 min

Cechy

  • Wędrówki dla osób niepełnosprawnych
  • Wędrówka do punktu wyjścia

Stopień trudności

średniotrudny (czerwony szlak górski)

Wysokość

2 105 m 1 357 m

Różnica wysokości w górę 10 m
Różnica wysokości w dół 775 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Transport publiczny

  • Dostępne środkami komunikacji publicznej

Parking

Parking przy dolnej stacji gondoli Kreuzjochbahn w Fulpmes

Do pobrania

Opis trasy

Wędrówka zaczyna się przy górnej stacji gondoli Kreuzjochbahn w Fulpmes, w dolinie Stubai. Szlak jest dobrze oznakowany i przygotowany oraz biegnie w łatwym terenie. Po ok. godzinie docieramy do schroniska Schlickeralm, gdzie można spróbować świeżo wyrabianej maślanki, masła, szarego sera Graukas czy twarogów własnego wyrobu. Ze schroniska prowadzi stromy, ale krótki szlak górski do jeziora Waxeck. Zejście do schroniska Froneben-Alm ucieszy przede wszystkim dzieci - szlak kryje w sobie mnóstwo atrakcji, jak zjeżdżalnie linowe, tunele czy most wiszący. Od jeziora Panoramasee droga prowadzi do stacji pośredniej gondoli Froneben a dalej w dół kolejka do doliny.

Wskazówka: Przez rozpoczęciem wędrówki, można zboczyć z trasy i udać się do platformy widokowej „StubaiBlick” (2.160 m). Po drodze odpocząć można na regionalnych dziełach sztuki, które zostały wykonane przez artystów z doliny Stubai. Z platformy roztacza się widok na wszystkie cztery strony świata i usytuowane tam masywy gór doliny Stubai, Kalkkögel, a w oddali Innsbruck, dolinę Zillertal i masyw Wilder Kaiser.

Informacje o miejscowości

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Erlebnisweg Schlickeralm (47.14517,11.3069)

powered by Rome2Rio

Szukaj

Ilość osób

Szlaki piesze w tym regionie

pokaż więcej +

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.