© Tirol Shop / Krings Maren
© Tirol Shop / Krings Maren
© Schlick 2000
© Schlick 2000
© Stubai Tirol
© Stubai Tirol

Erlebnisweg Schlickeralm

Region Schlick w dolinie Stubaital jest ulubionym miejscem trekkingowym u stóp masywu Kalkkögel i położony jest jedynie 20 minut jazdy samochodem z Innsbrucka. Przygoda rozpoczyna się przy stacji dolnej kolejki, skąd po godzinie marszu w łatwym terenie dociera się do schroniska Schlickeralm. Na porośniętej limbami ścieżce dydaktycznejznajdują się interaktywne stacje, które dla zainteresowanych naturą stanowią ciekawe źródło informacji. W schronisku do spróbowania są regionalne wyroby: maślanki, jogurty, masło,sery twarogowe. W każdy wtorek o godzinie 11:00 gospodarz otwiera do wglądu publiczneego swoja serownię. Zejście ze Schlickeralm do Froneben Alm sprawia największą przyjemność głównie dzieciom, gdyż na szlaku czekają na nich tunele do czołgania, ścieżki do chodzenia boso, zjeżdżalnie oraz most wiszący. Od jeziora Panoramasee trasa prowadzi dalej do stacji pośredniej Fronebens. Na stacji dolnej Schlick 2000, w zamian za kaucję można zaopatrzyć się w drewniany krążek. Najmłodsi mogą go użyć do różnych gier zręcznościowych lub wrzucić do rynny i biec szlakiem równolegle do niej wraz z toczącym się krążkiem. Wycieczkę kończy zjazd gondolą do doliny.

Wskazówka: Przez rozpoczęciem wędrówki, można zboczyć z trasy i udać się do platformy widokowej „StubaiBlick” (2.160 m). Po drodze odpocząć można na regionalnych dziełach sztuki, które zostały wykonane przez artystów z doliny Stubai. Z platformy roztacza się widok na wszystkie cztery strony świata i usytuowane tam masywy gór doliny Stubai, Kalkkögel, a w oddali Innsbruck, dolinę Zillertal i masyw Wilder Kaiser.

otwórz interaktywną mapę

Łańcuch górski

Długość

5,9 km

Czas wędrówki

2 h 30 min

Cechy

  • Wędrówki dla osób niepełnosprawnych
  • Wędrówka do punktu wyjścia

Stopień trudności

średniotrudny (czerwony szlak górski)

Wysokość

2 105 m 1 357 m

Różnica wysokości w górę 775 m
Różnica wysokości w dół 10 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Do pobrania

Informacje o miejscowości

Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Tschaffinis Umgebung 26, Fulpmes

powered by Rome2Rio

Szukaj
Anzahl Reisende

Szlaki piesze w tym regionie

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.