© Tirol Werbung / Schels Sebastian

GREAT WALKS


Odkryj najpiękniejsze szlaki wędrowne w Tyrolu


© Tirol Werbung / Schels Sebastian

Być wolnym, jak ptak - tak czują się wędrowcy nie tylko na słynnym, dalekobieżnym Szlaku Orła. W sumie sześć najpiękniejszych tras wędrownych w Tyrolu nosi nazwę "great walks". Co je wyróżnia, spośród innych szlaków? Możliwość, aby przynajmniej na kilka dni wyrwać się z domu o przeżyć prawdziwą, górska przygodę pośród wyjątkowo pięknej, alpejskiej przyrody. Szlaki są często trudne i prowadzą na dużej wysokości - stanowią więc wyzwanie również dla doświadczonych wędrowców. Trudy wędrówki wynagrodzą niesamowite widoki, spotkanie z wysokoalpejską przyrodą i nieżadko przepyszna oferta kulinarna schronisk na szlaku.

Jakość szlaków, doświadczenie przyrody, infrastruktura w schroniskach, wymagania techniczne, wyjątkowe perełki: jury składające się z ekspertów w dziedzinie wędrówek wzięło pod lupę wszystkie te aspekty na ponad 20 dalekobieżnych szlakach wędrownych w Tyrolu i wybrało spośród nich sześć najlepszych.

„Kontrast pomiędzy dziką przyrodą a obszarem zurbanizowanym jest fascynujący. Ten kontrast jest szczególnie wyraźny na szlaku Goetheweg powyżej Innsbrucka.“

Mike Rutter, przewodnik górski, współpracownik Austriackiego Związki Alpenverein 


„Perełką na szlaku Berliner Höhenweg jest zabytkowe schronisko Berliner Hütte. Sala jadalna z XIXw jest jedna w swoim rodzaju.“

Peter Kapelari, Alpenverein. Schronika, szlaki i kartografia


„Szlak Zirbenweg biegnie przez najstarszy drzewostan sosny limby w Europie. Widoki ze szlaku na dolinę Innu są spektakularne"

Ambros Gasser, Szef Szkoły Alpejskiej w Innsbrucku


„Przyroda na szlaku dalekobieżnym Lechtaler Höhenweg jest dzika i niezmiernie fascynująca. Szczególnie w kotlinie Bergkessel nad jeziorem Steinsee odczuć można intensywnie szczególny charakter tego miejsca.“

Irene Rapp, dziennikarka lokalnej gazety Tiroler Tageszeitung


"To, co najmocniej wyróżnia ten szlak, to ciągły widok na lodowcowe trzytysięczniki. Między schroniskiem Dresdner Hütte i Bremer Hütte można je podziwiać z bardzo bliskiej odległości"

Mike Rutter, przewodnik górski, Alpenverein i Alpine Auskunft


"Na szlaku dalekobieżnym Karnischer Höhenweg, wędrujemy po kawałku historii. Powojenne okopy przeplatają się z halami, pełnymi kwiatów i niezliczonymi jeziorami"

Irene Rapp, dziennikarka w gazecie Tiroler Tageszeitung


Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.