Zillertaler Höhenstraße

Wysokogórska droga w dolinie Zillertal, tzw. Zillertaler Höchenstraße. Po zachodnej stronie, tej popularnej doliny, znajduje się cudowna, wysokogórska trasa szosowa, która jest jednocześnie jednym z największych wyzwań dla kolarzy szosowych w Tyrolu. Podjazdy są długie i strome, jednak przepiękne widoki kompensują rowerzystom trud jazdy.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Strass im Zillertal

Punkt docelowy

Strass im Zillertal

Łańcuch górski

Długość

34 km

Czas

4 h

Cechy

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 010 m 510 m

Różnica wysokości w górę 1 590 m
Różnica wysokości w dół 1 590 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Opis trasy

Zillertaler Höhenstraße ma w sumie pięć różnych dróg dojazdowych. Najdalej na południu w miejscowości Hippach (między Mayrhofen a Zell am Ziller), najdalej na północy w miejscowości Ried, ok. 10km od wjazdu do doliny. Wybór drogi dojazdowej nie ma znaczenia. Wszystkie są podobnie długie i strome. Wskazówka: w miesiącach letnich podjazd z Ried jest najmniej uczęszczanym a podczas jazdy mamy drogę tylko dla siebie.

Docierając na górę czeka nas kolejne wyzwanie. Droga, biegnąca wzdłuż doliny nie jest wcale płaska. Najwyższy punkt znajduje się na południowym końcu na wysokości 2015m n.p.m. przy Jausenstation Melchboden. Jeśli zostaniemy na trasie czeka nas zjazd do skrzyżowania na wysokości 1460m. Tutaj droga prowadzi w dół do Aschau (kolejna możliwość podjazdu). Jadąc dalej prosto dojedziemy do stacji narciarskiej Hochzillertal. W sumie na całej trasie do pokonania jest 1900m różnicy wzniesień, a po drodze znajduje się kilka restauracji. Od schroniska Kaltenbacher Skihütte prowadzi zjazd w dół do punktu poboru opłat (dla samochodów), skąd droga wiedzie dalej do Kaltenbach i Ried.

Miejscowość wzdłuż trasy

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Hippach, Zillertal

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.