Zillertaler Höhenstraße


Wysokogórska droga w dolinie Zillertal, tzw. Zillertaler Höchenstraße. Po zachodnej stronie, tej popularnej doliny, znajduje się cudowna, wysokogórska trasa szosowa, która jest jednocześnie jednym z największych wyzwań dla kolarzy szosowych w Tyrolu. Podjazdy są długie i strome, jednak przepiękne widoki kompensują rowerzystom trud jazdy.

Trail online erkunden


otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Strass im Zillertal

Punkt docelowy

Strass im Zillertal

Gebirgszug

Długość

34 km

Czas

4 h

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 010 m 510 m

Różnica wysokości w górę 1 590 m
Różnica wysokości w dół 1 590 m

Kondition*

Technik*

Beste Jahreszeit*

Jan
Feb
Mrz
Apr
Maj
Jun

Jul
Aug
Sep
Okt
Nov
Dez

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Do pobrania

Opis trasy


Zillertaler Höhenstraße ma w sumie pięć różnych dróg dojazdowych. Najdalej na południu w miejscowości Hippach (między Mayrhofen a Zell am Ziller), najdalej na północy w miejscowości Ried, ok. 10km od wjazdu do doliny. Wybór drogi dojazdowej nie ma znaczenia. Wszystkie są podobnie długie i strome. Wskazówka: w miesiącach letnich podjazd z Ried jest najmniej uczęszczanym a podczas jazdy mamy drogę tylko dla siebie.

Docierając na górę czeka nas kolejne wyzwanie. Droga, biegnąca wzdłuż doliny nie jest wcale płaska. Najwyższy punkt znajduje się na południowym końcu na wysokości 2015m n.p.m. przy Jausenstation Melchboden. Jeśli zostaniemy na trasie czeka nas zjazd do skrzyżowania na wysokości 1460m. Tutaj droga prowadzi w dół do Aschau (kolejna możliwość podjazdu). Jadąc dalej prosto dojedziemy do stacji narciarskiej Hochzillertal. W sumie na całej trasie do pokonania jest 1900m różnicy wzniesień, a po drodze znajduje się kilka restauracji. Od schroniska Kaltenbacher Skihütte prowadzi zjazd w dół do punktu poboru opłat (dla samochodów), skąd droga wiedzie dalej do Kaltenbach i Ried.

Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Hippach, Zillertal

powered by Rome2Rio

Szukaj


Kontakt

Zillertal Tourismus
Bundesstraße 27d
6262 Schlitters
t   +43.5288.87187
f   +43.5288.87187-1
e   info@zillertal.at

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat