Kaunertaler Gletscherstraße

Trasa na lodowiec Kaunertal jest zarówno pod względem widoków, jak i trudności sportowych prawdziwą perełką. Prawie 2000m przewyższenia czeka na tej trudnej drodze do dolnej stacji ośrodka narciarskiegu, położonego u stóp szczytu Weißseespitze (3518 m n.p.m.)

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Prutz

Łańcuch górski

Alpy Ötztalskie

Długość

77 km

Czas

4 h 30 min

Cechy

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 750 m 860 m

Różnica wysokości w górę 2 260 m
Różnica wysokości w dół 2 260 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Do pobrania

Opis trasy

Początek trasy to miejscowość Prutz, skąd pierwsze 20km biegnie lekko pod górę. Dopiero od Gepatschstausee zaczyna się podjazd o średnim nachyleniu 10%. Do pokonania jest 1800m przewyższenia. Z rampy jeziora zaporowego można podziwiać widoki na rociągającą się w dali dolinę. Aby uniknąć większego ruchu, można na wysokości muru jeziora zaporowego przejechać na drugą stronę jeziora i kontynuować podjazd trasą zamkniętą dla ruchu samochodowego. Po ok. 6,5km trasa łączy się z pierwotną drogą. W tym miejscu zaczyna się też najtrudniejsza część podjazdu. Na długości 10km pokonujemy aż 1000m przewyższenia a nachylenie sięga gdzieniegdzie 13%.

Wskazówka: Droga jest w bardzo dobrym stanie i zachęca do szybkiego zjazdu w dół. Należy jednak zachować ostrożność na zakrętach.

Miejscowość wzdłuż trasy

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Prutz-Faggen

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.