Kaunertaler Gletscherstraße


Trasa na lodowiec Kaunertal jest zarówno pod względem widoków, jak i trudności sportowych prawdziwą perełką. Prawie 2000m przewyższenia czeka na tej trudnej drodze do dolnej stacji ośrodka narciarskiegu, położonego u stóp szczytu Weißseespitze (3518 m n.p.m.)

Trail online erkunden


otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy

Prutz

Gebirgszug

Alpy Ötztalskie

Długość

77 km

Czas

4 h 30 min

Merkmale

  • Trasy okrężne
  • Dla niepełnosprawnych
  • Stacja ładowania rowerów elektrycznych

Stopień trudności

trudny

Wysokość

2 750 m 860 m

Różnica wysokości w górę 2 260 m
Różnica wysokości w dół 2 260 m

Kondition*

Technik*

Beste Jahreszeit*

Jan
Feb
Mrz
Apr
Maj
Jun

Jul
Aug
Sep
Okt
Nov
Dez

* Es handelt sich hier um Richtwerte und Empfehlungen. Bitte beachten Sie Ihre persönlichen Fähigkeiten und die aktuelle Wetterlage. Für die Richtigkeit der Angaben kann keine Haftung übernommen werden.

Do pobrania

Opis trasy


Początek trasy to miejscowość Prutz, skąd pierwsze 20km biegnie lekko pod górę. Dopiero od Gepatschstausee zaczyna się podjazd o średnim nachyleniu 10%. Do pokonania jest 1800m przewyższenia. Z rampy jeziora zaporowego można podziwiać widoki na rociągającą się w dali dolinę. Aby uniknąć większego ruchu, można na wysokości muru jeziora zaporowego przejechać na drugą stronę jeziora i kontynuować podjazd trasą zamkniętą dla ruchu samochodowego. Po ok. 6,5km trasa łączy się z pierwotną drogą. W tym miejscu zaczyna się też najtrudniejsza część podjazdu. Na długości 10km pokonujemy aż 1000m przewyższenia a nachylenie sięga gdzieniegdzie 13%.

Wskazówka: Droga jest w bardzo dobrym stanie i zachęca do szybkiego zjazdu w dół. Należy jednak zachować ostrożność na zakrętach.

Dojazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Prutz-Faggen

powered by Rome2Rio

Szukaj


Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat