K-Park Kühtai, © K-Park Kühtai
K-Park Kühtai, © K-Park Kühtai

K-Park Kühtai


K- Park został wybudowany z okazji Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2012r. Od tego czasu ten freestylowy raj stoi otworem.

Mały, porządny i z gwarancją śniegu- tak opisuje się K- Park w Kühtai. Dzięki dogodnemu położeniu ponad granicą lasu, freestylowcy są zadowoleni z panujących tu warunków. Sezon śniegowy trwa tutaj do końca kwietnia.

K- Park: olimpijska gwarancja dobrej zabawy

K- Park został wzniesiony specjalnie na potrzeby organizacji pierwszych Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tam, gdzie wówczas mierzyli się młodzi freestylowi profesjonaliści,dzisiaj ćwiczą początkujący i zaawansowani snowboardziści i narciarze. 180- metrowy Super-pipe jest szczególną atrakcją snowparku. Na snowboardzistów i freestylowców czekają tutaj 2 kicker- line’y, trasy do slopestyle’u oraz do Super-Cross. Zarząd parku co roku wpada na pomysły nowych przeszkód. Dlatego powrót do parku każdego sezonu nigdy nie bywa nudny.

Ekologiczny przyjazd oraz zjazd z K-Parku prosto pod drzwi

Do Kühtai można łatwo dostać się dzięki publicznym środkom komunikacji. Z Innsbrucka do ośrodka narciarskiego jest zaledwie 30 km. Freestylowcom opłaca się sprawdzić, czy zerezerwowane noclegi położone są na jednym ze zjazdów z K- Parku. Domy wczasowe w Kühtai położone są bowiem bezpośrednio na stokach, dlatego można wybrać sobie taki, który leży na odpowiedniej trasie. Korzyści i przyjeności z tego są oczywiste: zjazd bezpośrednio z K-Parku prosto pod hotelowe drzwi. K- Park znajduje się pomiędzy kolejkami Hohe Mut Bahn i Alpenrosenlift.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat