K-Park Kühtai, © K-Park Kühtai
K-Park Kühtai, © K-Park Kühtai

K-Park Kühtai


KPark został wybudowany z okazji Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w 2012 roku.

Mały, porządny i solidnie pokryty śniegiem - tak opisuje się KPark w Kühtai. Panujące tu warunki snowpark zawdzięcza położeniu - wysoko, tuż ponad granicą lasu. Sezon trwa w nim do końca kwietnia.

KPark: olimpijska gwarancja dobrej zabawy

KPark został wzniesiony specjalnie na potrzeby pierwszych Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Tam, gdzie w 2012 mierzyli się młodzi freestylowi profesjonaliści, dzisiaj ćwiczą początkujący i zaawansowani snowboardziści i narciarze. Szczególną atrakcją snowparku jest 180-metrowy Super-pipe. Na snowboardzistów i freestylowców czekają tutaj 2 kicker line’y, trasy do slopestyle’u oraz do super crossa. Co roku powstają tu nowe przeszkody, powrót do snowparku nigdy nie bywa zatem nudny.

Wygodny dojazd i baza noclegowa tuż przy KParku

Do Kühtai można łatwo dostać się publicznymi środkami komunikacji. Z Innsbrucku do ośrodka narciarskiego jest zaledwie 30 kilometrów. Warto sprawdzić lokalną bazę noclegową. Większość pensjonatów, hoteli i apartamentowców leży bezpośrednio przy stokach. Przy odrobinie chęci i szczęścia można zapewnić sobie zjazd ze snowparku prosto pod same drzwi. KPark znajduje się pomiędzy kolejkami Hohe Mut Bahn i Alpenrosenlift.

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.