Jarmark świąteczny, © Tirol Werbung / David Johansson
Jarmark świąteczny, © Tirol Werbung / David Johansson

Jarmarki świąteczne

W Tyrolu czas adwentu i świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy: kiedy za oknem szybciej zapada zmrok, kolędnicy pukają do drzwi a oczy dzieci rozpromieniają się na samą myśl o Świętym Mikołaju, wtedy najlepiej odczuć można, jak szczególną rolę święta odgrywają w tyrolskiej tradycji.

Tradycyjne, świąteczne kolędowanie, które rozbudza wspomnienia z dzieciństwa, czy kulinarne przysmaki, które w tygodniach adwentowych smakują jeszcze lepiej, zachęcają do radosnego zakończenia mijającego roku. Regiony, które połączyły się jako marka „Advent in Tirol” i w których tradycje bożonarodzeniowe kultywowane są w wyjątkowy sposób, to: Achensee, Hall in Tirol, Innsbruck, Kufstein, Rattenberg, Seefeld oraz St. Johann in Tirol.

Aby dołączyć do grona „Advent in Tirol”, regiony muszą spełnić szczególne kryteria jakości, które dotyczą nie tylko zewnętrznych cech świątecznego wystroju, ale również np. różnorodnego programu adwentowego. I tak nastrojowe wydarzenia łączyć mają tradycję i regionalny obrządek a romantyczne miasteczka i wioski swoją świąteczną atmosferą zachęcać  do spokojnego spędzania ostatnich tygodni roku.

Tradycyjne, świąteczne kolędowanie, które rozbudza wspomnienia z dzieciństwa, czy kulinarne przysmaki, które w tygodniach adwentowych smakują jeszcze…

Czytaj dalejpokaż mniej

Adwent w Tyrolu - Odkryj nastrojowe Jarmarki Bożonarodzeniowe

Jeszcze więcej o Świętach w Tyrolu

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.