Jarmark świąteczny w Kufstein, © Tirol Werbung
Jarmark świąteczny w Kufstein, © Tirol Werbung

Jarmark świąteczny w Kufstein


Okres adwentu w Kufstein przeżywany jest dwojako: na jarmarku świątecznym w parku miejskim zagości nastrojowy klimat.

Okres adwentu w Kufstein przeżywany jest dwojako: na jarmarku świątecznym w parku miejskim zagości nastrojowy klimat, a dodatkowo duch świąt obecny będzie również za murami twierdzy Kufstein, gdzie w piwnicach Josefsburga i na arenie twierdzy będzie można podziwiać tradycyjne rzemiosło.

Cechy szczególne jarmarku:

  • W trakcie czterech tygodni adwentu, od godziny 11:00 do 18:00, twierdza w Kufstein przekształca się w bożonarodzeniowy świat. W specjalnym „Światecznym warsztacie” będzie można własnoręcznie tworzyć lub stare rękodzieła z powrotem przywracać do życia.

  • Miejscem świątecznych spotkań jest park miejski w Kufstein: specjały regionu, imprezy muzyczne oraz program jarmarku zaskoczą dużych i małych.

  • Hotele stworzyły spacjalne adwentowe oferty na ten najbardziej nastrojowy okres w roku. Zalicza się do nich m.in. „Auracher Löchl“. Ta tyrolska gospoda, z tradycyjnymi izbami, niezmienionymi kamiennymi piwnicami oraz niemożliwym do przeoczenia mostem biegnącym nad uliczkami starego miasta, zalicza się do jednych z najlepszych w Tyrolu.

  • Wskazówka dla rodzin: w parku miejskim czas oczekiwania na najważniejszy wieczór w roku nie będzie się najmłodszym dłużył. Program dla dzieci jest  wyśmienity: karuzele, przejażdżki na kucykach, bajkowe opowieści w trakcie grillowania przy ognisku oraz podziwianie świetlnych form.

Godziny otwarcia:

Park miejski: 28 listopada- 21 grudnia, sobota i niedziela: 13:00-20:00
Od poniedziałku do piątku: 16:00- 20:00
Twierdza Kufstein: 29.,30. listopada, 6.,7.,13.,20., 21. grudnia: 11:00- 18:00

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.