© Tirol Werbung
© Tirol Werbung

Centra handlowe w Innsbrucku


W Innsbrucku, stolicy Tyrolu, znajdują się liczne centra handlowe w których znaleźć można sklepy prawie wszystkich znanych marek – od mody damskiej i męskiej po sprzęt elektroniczny

W Innsbrucku, stolicy Tyrolu, znajdują się liczne centra handlowe w których znaleźć można sklepy prawie wszystkich znanych marek – od mody damskiej i męskiej po sprzęt elektroniczny i wyposażenie wnętrz. Mniejsze butiki, położone w samym centrum miasta, oferują kolekcje marek premium typu Moncler, Malene Birger, Lanvin czy Prada.

Kaufhaus Tyrol

Jeden z tyrolskich domów towarowych o bogatej tradycji, znajduje się w Innsbrucku przy ulicy Maria Theresien Straße. Zaprojektowany przez brytyjską gwiazdę architektury Davida Chipperfielda, zajmuje powierzchnię 30.000m² z 50 sklepami położonymi na kilku piętrach. Już w momencie powstania w 1908 r. i w dalszych dziesięcioleciach Kaufhaus Bauer & Schwarz, jak się wówczas nazywał, był najwytworniejszym domem towarowym w Tyrolu. Wraz z odbudową i ponownym otwarciem w marcu 2010 r., zakupowa świątynia znowu mogła nawiązywać do czasów świetności budynku. W ramach przebudowy odnowiono również położony tuż obok Sparkassenplatz oraz leżący na przeciwko budynek BTV Stadtforum.

Rathausgalerien

Na przeciwko Kaufhaus Tyrol znajduje się drugi dyży dom handlowy: Die Innsbrucker Rathausgalerien. Francuski architekt Dominique Perrault stworzył galerię na styl francuskich XIX-wiecznych pasaży. Nowy kompleks, który obok licznych sklepów, mieści również pomieszczenia ratusza miejskiego oraz hotel Penz, leży między ulicami Anichstraße oraz Adolf- Pichler- Platz. Na najwyższym piętrze budynku, obok punktu widokowego, znajduje się także  restauracja Lichtblick oraz kawiarnia panoramiczna Cafè Weinbar Lounge 360°. Z kawiarni rozciąga się przepiękny widok na cały Innsbruck.

  

   

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.