Sillian

Zapraszamy do najsłoneczniejszej miejscowości w Austrii! Sillian leży w dolinie Hochpustertal na wysokości 1103 m n.p.m. i cieszy się ze statystycznie największej ilości słonecznych godzin w Austrii. Miłośnicy przyrody, sportu czy życia rodzinnego nie muszą obawiać się nudy - w Sillian każdy znajdzie dla siebie ciekawe zajęcie.

Sillian zimą:

• 55 km pierwszorzędnych stoków terenu narciarskiego Hochpustertal, który rozpoczyna się w samym Sillian, znajdzie uznanie w oczach nawet najbardziej wymagających narciarzy. Dzięki dużej wydajności transportowej kolejki do wyciągów są tutaj zjawiskiem nieznanym.
• Amatorom biegówek Silian oferuje sieć tras biegowych o łącznej długości ok. 100 km. Bezpośrednio przez Silian biegnie też trasa międzynarodowa z Cortina d’Ampezzo do Lienz.
• Amatorzy skitouringu mogą się cieszyć pierwotną naturą i zboczami pokrytymi głębokim śniegiem w pobliskiej dolinie Villgratental.
• Dzięki przytulnym kwaterom i dobrym restauracjom urlopowicze czują się w Sillian jak u siebie w domu.

Sillian latem:

• Latem gęsta sieć pieszych szlaków, prowadzących do schronisk gęsto rozsianych w górach, wywołuje entuzjazm turystów.
• Na wycieczkę do stolicy powiatu Lienz polecamy szlak rowerowy wzdłuż rzeki Drawy. Prowadząca przez malowniczą okolicę trasa biegnie w dużej części lekko w dół, dzięki czemu świetnie nadaje się na rodzinne wycieczki. Dobrze przemyślany system wypożyczalni rowerów znacznie ułatwia organizację: rowery można zostawić w Lienz i wrócić do Sillian pociągiem.
• Waszym dzieciom na pewno spodoba się zabawa w „Parku Skrzatów” w Sillian. Cała dolina Hochpustertal należy do zrzeszenia „Tiroler Familiennester” (Tyrolskie Gniazda Rodzinne), łączącego miejscowości wypoczynkowe, które zapewniają urlopowiczom m.in. bezpłatną opiekę nad dziećmi.
• Pobliska dolina Villgratental to prawdziwy cud natury - warto zobaczyć go z bliska.
• Miłośnicy kultury również znajdą w Sillian obiekty warte uwagi – polecamy przede wszystkim zabytkową willę Schraffla i kryty drewniany most Punbrugge w pobliskim Heinfels.

Ulubione noclegi w Sillian


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat