Schwaz

Srebrne Miasto Schwaz leży w dolinie Innu na wysokości 545 m n.p.m. W średniowieczu Schwaz stanowiło centrum wydobycia srebra nie tylko w Tyrolu, ale także w całej Europie.

Schwaz zimą:

• Schwaz to jedno z największych i najważniejszych miast Austrii, które amatorom zwiedzania zapewnia wiele atrakcji turystycznych. Polecamy na przykład planetarium, zamek Freundsberg, klasztor franciszkanów i kościół farny oraz muzeum etnograficzne „Haus der Völker”.
• Wizyta w kopalni srebra przeniesie Was w czasy średniowiecza, kiedy Schwaz było najważniejszym ośrodkiem wydobycia srebra w Europie. W ciągu dnia zwiedzający nie odczuwają w kopalni zimowych temperatur.
• Koleje górskie Kellerjochbahnen w Schwaz zabierają narciarzy niemal spod drzwi kwater.
• W okolicach Schwaz jest jeszcze kilka innych gwarantujących śnieg terenów narciarskich. Warto też wybrać się na wycieczkę do pobliskiej doliny Zillertal.

Schwaz latem:

• Otaczające Schwaz góry to doskonały teren dla miłośników sportowej aktywności. Dużą popularnością cieszy się turystyka piesza i kolarstwo górskie.
• Interesujesz się kulturą? Schwaz oferuje cały szereg atrakcji turystycznych. Polecamy na przykład zwiedzanie zamku Freundsberg, klasztoru franciszkanów i kościoła farnego oraz wizytę w galerii „Schusterhaus”, muzeum etnograficznym „Haus der Völker” lub muzeum sztuki „Rabalderhaus”. Kopalnia srebra Schwaz zaprasza w pełną wrażeń podróż do przeszłości, do czasów, w których miasto Schwaz było największym ośrodkiem wydobycia srebra w Europie.
• Rodzinom na pewno spodoba się wycieczka do „Srebrnego Lasu” i do planetarium.
• Silberregion Karwendel to także doskonałe miejsce na relaksujący spacer po sklepach – galerie miejskie w Schwaz na pewno Was nie rozczarują, a przy okazji możecie też odwiedzić jedną z licznych restauracji i kawiarni.

Pomoc

Dojazd Schwaz
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Münchnerstraße 11, Schwaz

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.