Scheffau am Wilder Kaiser

U stóp majestatu: Scheffau, który zachował swój pierwotny charakter, leży bezpośrednio na południowo-zachodnim zboczu Wilder Kaiser.

Pierwszymi osobami, które osiedliły się w okolicy Scheffau, byli prawdopodobnie Bawarczycy. Wskazują na to znaleziska z IX wieku. W późniejszych czasach Scheffau, którego nazwa pochodzi od słów „schiefe Au”, czyli pochyła łąka,  było jedną z licznych wiosek w okolicach Kufstein, które Bawaria i Imperium Habsburgów wielokrotnie przekazywały sobie z rąk do rąk.

Bawarczycy i inni goście, którzy przybywają dziś do Scheffau am Wilden Kaiser, robią to już wyłącznie w pokojowych zamiarach, aby spędzić czas wolny u stóp masywu Wilder Kaiser. Wioska, która świetnie zachowała swój pierwotny charakter, leży bezpośrednio na południowo-zachodnim zboczu Wilder Kaiser, który wraz z Zahmen Kaiser tworzy rezerwat przyrody Kaisergebirge i dlatego stanowi idealny punkt wypadowy dla wszelkich aktywności. W lecie bezpośrednio z miejscowości można udać się w ten majestatyczny górski masyw, na przykład do prawdziwego klejnotu natury Hintersteiner See, na szlak orli Tiroler Adlerweg lub na trasy wspinaczkowe. Kolej linowa Brandstadl wwozi turystów na górę o tej samej nazwie, gdzie czekają na nich wspaniałe, panoramiczne szlaki turystyczne. Zimą na trasy ośrodka SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental można dostać się zarówno kolejką Brandstadlbahn, jak i Bergbahn Scheffau.

Nie jest jasne, skąd pochodzi nazwa Kaisergebirge. Pewne jest, że istnieją źródła pisane, które już w XIII wieku określały ten masyw cesarskim. A któż w obliczu srebrzących się, skalistych formacji skalnych śmiałby wątpić w ich cesarski majestat?

© Tirol Werbung/Jens Schwarz
© Wilder Kaiser
© Wilder Kaiser
© Martin Raffeiner

Ulubione noclegi w Scheffau am Wilder Kaiser


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Scheffau am Wilder Kaiser

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Dorf 28, Scheffau am Wilden Kaiser

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.