Leutasch

Gmina Leutasch leży na wysokości 1136 m n.p.m. To idealne miejsce na urlop dla miłośników biegówek oraz osób poszukujących ciszy, spokoju i odprężenia.

Leutasch zimą:


• W skład gminy Leutasch wchodzą 24 miejscowości rozsiane na słonecznym płaskowyżu, na odcinku 16 kilometrów.
• Szczególnie sprzyjające warunki znajdą tutaj miłośnicy narciarstwa biegowego - wielokrotnie wyróżniane za jakość, niekończące się trasy biegowe zachęcają do dalekich wypraw. Przy jednej z nich znajdziecie specjalny szlak tematyczny, pełen fenomenalnych dzieł sztuki.
• W Leutasch mieszkał niegdyś znany pisarz Hubert Ganghofer, obecnie znajduje się tu muzeum jego imienia. Co roku na cześć pisarza odbywa się wyścig Ganghoferlauf, jeden z najstarszych masowych wyścigów w Tyrolu.
• W Aquaparku Alpenbad w Leutasch można się ogrzać w zimne dni i rozluźnić zmęczone całodzienną aktywnością sportową mięśnie.
• Niezależnie od tego czy szukacie przytulnego pensjonatu, czy macie chęć na luksusy wielogwiazdkowych hoteli, wśród ok. 430 kwater na pewno znajdziecie dla siebie tę najbardziej odpowiednią. Leutasch latem:
• Leutasch jest doskonałym punktem wypadowym na długie spacery i wędrówki po górach - polecamy szlaki prowadzące przez pasmo Wettersteingebirge lub przez legendarny wąwóz Geisterklamm (Wąwóz Ducha) 
• Leutasch słynie ze specjalnego programu przygotowanego dla miłośników polowań. Ważną datą w miejscowym kalendarzu jest październikowe święto myśliwych - Ganghofer Hubertuswoche.
• W Muzeum Ganghofera w Leutasch dowiecie się wielu interesujących rzeczy na temat polowań, poznacie historię Leutasch oraz ciekawe fakty z życia pisarza i myśliwego Huberta Ganghofera.
• W letnie dni szukajcie ochłody i dobrej zabawy w aquaparku Alpenbad w Leutasch. Znajduje się tu oddzielna strefa dla małych dzieci i rozległy kompleks saun.                                                                                                     • Oferta noclegowa Leutasch obejmuje 430 kwater, wśród  których na pewno znajdziecie taką, która spełni Wasze wymagania. Liczne restauracje zapewniają urozmaicone menu.

Aktywności urlopowe w Leutasch

Wszystkie aktywności+
© Tirol Werbung/Frank Bauer
© Olympiaregion Seefeld
© Olympiaregion Seefeld

Ulubione noclegi w Leutasch


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Leutasch
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Ihr Ziel: Weidach 320, Leutasch, Österreich

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.