Kartitsch

Położona na wysokości 1353 m n.p.m. gmina Kartitsch, w tyrolskiej dolinie Gailtal, kusi zarówno miłośników sportu, jak i szukających spokojnego wypoczynku.

  • Szlaki turystyczne przygotowane z myślą o rodzinnych wyprawach urzekają uroczymi krajobrazami. Trasy „der Karnische Höhenweg” oraz „Freidensweg” przebiegają wzdłuż granicy Austrii i Włoch.
  • Wycieczka do schroniska Obstansersee Hütte prowadzi zboczem góry Gatterspitze, po drodze mijamy wodospad Obstanser Wasserfall i docieramy do pamiątkowej kapliczki Prinz-Heinrich Kapelle, położonej na górskiej polanie Obstanser Boden. Trasa biegnie dalej południową granią góry Roßkopf, aż do schroniska Obstansersee Hütte.
  • Łatwo dostępny na pieszo lub samochodem jest ośrodek sportowy Sport- und Freizeitzentrum Kartitsch znajdujący się u wejścia do doliny Winklertal. W tym miejscu znajduje się również punkt startowy wielu górskich i skitourowych wędrówek.
  • Szlak górski Gailtaler Höhenweg na południu Dolomitów Lienzkich i wschodniej części Alp Gailtalskich prowadzi wśród imponujących krajobrazów doliny Gailtal oraz Lesachtal.

Ulubione noclegi w Kartitsch


Szukaj

Ilość osób

Pomoc

Dojazd Kartitsch

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Kartitsch 80, Kartitsch, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.