Hochfügen

Mała osada hotelowa położona pośród cudownego krajobrazu: aby dotrzeć do leżącego na uboczu Hochfügen, trzeba pokonać 14-kilometrową górską drogą wiodącą przez idylliczną dolinę Finsingtal.

Górska droga wiodąca przez dolinę Finsingtal zaczyna się na początku doliny Zillertal na wysokości około 600 m n.p.m., a kończy w małej hotelowej wiosce na wysokości około 1.474 m n.p.m. - otoczonej kolejkami linowymi i wyciągami narciarskimi. Miejscowość należąca do gminy Fügenberg w Zillertalu, została założona na początku lat 60-tych XX wieku wraz z ośrodkiem narciarskim Hochfügen. Dziś przyciąga zarówno miłośników sportów zimowych, jak i turystów pieszych i rowerzystów górskich w cieplejszych miesiącach. Od wielu lat ten teren narciarski tworzy wspólną arenę z sąsiednim ośrodkiem Hochzillertal, oferując szeroki wybór tras narciarskich. Znajdziecie tu kilka 4-gwiazdkowych hoteli, a na miłośników wyśmienitej kuchni czeka nawet 3-gwiazdkowa restauracja "Alexander". Choć dolina Finsingtal i okoliczne szczyty oferują mnóstwo możliwości wycieczek pieszych, rowerowych i na rakietach śnieżnych, warto również odwiedzić największe atrakcje doliny Zillertal, takie jak duże kąpielisko termalne w Fügen, naturalny park linowy w Kaltenbach czy potężny wodospad Schleier w Hart.

Górska droga wiodąca przez dolinę Finsingtal zaczyna się na początku doliny Zillertal na wysokości około 600 m n.p.m., a kończy w małej…

Czytaj dalejpokaż mniej

Ulubione noclegi w Hochfügen


Szukaj

Ilość osób
Dojazd Hochfügen

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Fügenberg / Hochfügen im Zillertal, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.