Galtür

W Galtür poznasz bogactwo i różnorodność gór - miejscowość leży w tylnej części doliny Paznaun na wysokości 1584 m n.p.m. i oferuje swym gościom najróżniejsze formy aktywnego wypoczynku i doskonałą kuchnię.

Galtür zimą:

• Narciarze mają tutaj do swej dyspozycji 40 km stoków i 8 wyciągów i kolejek. W sytuacji, gdy dolna stacja wyciągu znajduje się na wysokości 1642 m n.p.m., śnieg jest gwarantowany. W Galtür znajduje się też naturalny śniegowy park rozrywki Silvapark, podzielony na 6 sektorów. Jeden z nich - Zwergerlwelt (Świat Skrzatów) – jest przeznaczony dla najmłodszych, inny nosi nazwę Actionpark i świetnie czuje się w nim młodzież, a dorośli mają dla siebie m.in. Heldenreich (Królestwo Bohaterów) i Pistenparadies (Raj na Stoku).
• Na amatorów i zawodowców w dziedzinie narciarstwa biegowego czeka prawie 100 km tras biegowych, przystosowanych do poruszania się stylem klasycznym i łyżwowym, przebiegających na wysokościach od 1377 do 2000 m n.p.m.
• Galtür to idealny punkt startowy dalekich wypraw skitourowych na łonie wciąż nietkniętej przez cywilizację natury. Miejscowi przewodnicy górscy i narciarscy organizują kursy techniki i teorii skitouringu, a sprzęt można wypożyczyć na miejscu.
• Po zejściu ze stoku warto wybrać się do Aquaparku, który dysponuje osobną strefą dla mam z małymi dziećmi, a starszych zaprasza na wielką zjeżdżalnię.
• Alpinarium w Galtür zaprasza do obejrzenia wystaw, traktujących o życiu w górach. Atrakcją samą w sobie jest architektura budynku, w którym znajduje się Alpinarium.
• Nastrojowe święta, takie jak Bergweihnacht w okresie Bożego Narodzenia czy Osterschneefest na Wielkanoc uzupełniają program urlopowych atrakcji dla rodzin.
• Galtür posiada ok. 100 kwater turystycznych. Oprócz nich znajdziecie tutaj także sporo różnego rodzaju restauracji.

Galtür latem:

• W okolicach Galtür znajduje się 250 km pieszych szlaków turystycznych i spacerowych. Położenie tej tyrolskiej wioski na dużej wysokości umożliwia wędrówki na lodowiec, godna polecenia jest także wycieczka wokół jeziora zaporowego. Miłośnicy sportów górskich co roku ściągają do Galtür na marsz Silvretta Ferwall, podczas którego rodziny przemierzają trasę o długości 13,5 km, a zawodnicy o ambicjach sportowych pokonują 42,3 km i 1700 m wysokości.
• Miłośnicy dobrej kuchni również nie mogą narzekać na brak atrakcji: w lipcu i sierpniu w Galtür odbywa się kulinarna impreza o nazwie Genussgipfel Galtür, w programie której znajdują się między innymi śniadania w górach i kulinarne wycieczki po górach. Kulinarny szlak św. Jakuba i międzynarodowa Olimpiada Sera uzupełniają repertuar atrakcji dla smakoszy.
• Wśród 36 oznaczonych górskich tras rowerowych zarówno zaawansowani, jak i początkujący amatorzy kolarstwa górskiego znajdą swój ulubiony odcinek.
• Dla miłośników boulderingu Galtür jest jednym z najatrakcyjniejszych regionów w Tyrolu. W Silvaparku znajduje się ok. 160 boulderów, podzielonych na 8 sektorów. Jest także pierwszy w Austrii outdoorowy rejon boulderowy dla dzieci. Również amatorzy wspinaczki mają tu do wyboru obszerny wachlarz możliwości – od ścieżki wspinaczkowej w Silvaparku po największą w Austrii naturalną ścianę wspinaczkową.
• Galtür nie rozczaruje również urlopowiczów interesujących się kulturą – polecamy wizytę w Alpinarium, gdzie dowiecie się wielu interesujących rzeczy o życiu w Alpach.
• Galtür jest pierwszym oficjalnym uzdrowiskiem klimatycznym w Tyrolu. Ubogie w pyłki powietrze i sprzyjający klimat wywierają dobroczynny wpływ na organizmy nękanych alergiami urlopowiczów.
• Równie bogaty jak program zajęć jest w Galtür wybór ofert noclegowych: jest tu ok. 100 kwater różnych kategorii.

Aktywności urlopowe w GaltürWszystkie aktywności+
© Paznaun-Ischgl
© Alpinarium
© Achim Mende
© Jamtalhütte
© Paznaun-Ischgl

Ulubione noclegi w Galtür


Szukaj

Ilość osób

Pomoc

Dojazd Galtür

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój cel: Hausnummer 39, Galtür, Österreich

powered by Rome2Rio

Jak Ci się podobał ten artykuł?

Chcesz otrzymać od nas odpowiedź? Skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.

Do góry

Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.