Fulpmes

Fulpmes, miejscowość położona na wysokości 937 m n.p.m. w regionie Stubai w Tyrolu, to miejsce, w którym świetnie się czują zarówno rodziny z dziećmi, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku. Piesze wycieczki, rowery i wspinaczka to tylko niektóre dyscypliny, które znajdują się w sportowym programie na lato. Przyjazny rodzinom teren narciarski Schlick2000 oraz trasy biegowe i tory saneczkarskie zapowiadają urozmaicony zimowy urlop.

Fulpmes zimą:

• Stoki centrum narciarskiego Schlick2000, do którego można szybko dotrzeć  z obrzeży Fulpmes, liczą w sumie 25 km i zapewniają narciarzom i snowboardzistom doskonałe warunki. W centrum narciarskim BIG Familiy dzieci uczą się jazdy na nartach, świetnie się przy tym bawiąc. Także maluchy w wieku od 3 miesięcy, które jeszcze nie jeżdżą na nartach, mogą liczyć na profesjonalną opiekę, a ich rodzice na czas dla siebie na stoku.
• Fulpmes to rodzinna miejscowość skoczka narciarskiego Gregora Schlierenzauera.
• Warto wybrać się na wycieczkę do muzeum szopek bożonarodzeniowych, muzeum kowalstwa i kościoła pw. Św. Wita.
• Miejscowość posiada ok. 130 kwater. W ofercie noclegowej znajdziecie właściwie wszystko - od prywatnych pokoi, przez noclegi w schroniskach, aż po tematyczne i luksusowe hotele.

Fulpmes latem:

• Kolejka Kreuzjochbahn wiezie pasażerów z Fulpmes wprost na teren turystyczny Schlick 2000. Z góry rozciąga się wspaniały widok na dolinę Stubai i dolinę Innu oraz na majestatyczny łańcuch Kalkkögel, zwany Dolomitami północnego Tyrolu.
• Polecamy wycieczkę do Parku Alpejskiego, gdzie znajdziecie m.in. park wspinaczkowy, grotę biwakową, ścieżkę dydaktyczną na temat roślin alpejskich i jedno z najpiękniejszych jezior w Alpach. Przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych szlak widokowy prowadzi do platformy widokowej „StubaiBlick“.
• W Akademii Rowerowej miłośnicy dwóch kółek uczą się nowych technik, od poziomu podstawowego po zaawansowany. Park linowy w Fulpmes to miejsce, które gwałtownie podnosi poziom adrenaliny.
• Urodzony w Fulpmes światowej sławy architekt Clemens Holzmeister odegrał znaczącą rolę przy budowie najważniejszych budowli swej rodzinnej miejscowości, m.in. Świętego Grobu z 1952 roku i kościoła parafialnego.

© Stubai Tirol
© Stubai Tirol
© Stubai Tirol
© 1. Adventure Park Tirols - outdoorprofi.at

Ulubione noclegi w Fulpmes


Szukaj
Anzahl Reisende

Pomoc

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.

Live Chat
Live Chat