Ellmau

Dom „Górskiego lekarza” stał się prawdziwą wizytówką Ellmau i jest teraz tak samo nieodłączną częścią krajobrazu tej miejscowości, jak widok na Wilder Kaiser.

Hans Sigl jest teraz tak samo nieodłączną częścią Ellmau, jak widok na Wilder Kaiser. Urodzony w Styrii aktor podczas miesięcy zdjęć do kolejnej serii serialu "Górskiego lekarza" mieszka oczywiście w tej miejscowości - choć nie w samym domu doktora, który w serialu jest centrum wszystkich dramatycznych, medycznych i emocjonalnych wydarzeń.

Dawne gospodarstwo Hinterschnabl-Hof pochodzi z połowy XVII wieku i znajduje się w części miejscowości nazywanej Faistenbichl. Dzięki swojej malowniczej obecności w telewizji, stał się swoistym symbolem Ellmau i bardzo skutecznym magnesem przyciągającym gości. Odwiedzenie oryginalnych miejsc kręcenia serialu i przy okazji być może spotkanie inteligentnego doktora Martina Grubera to marzenie milionów fanów.

Ellmau am Wilden Kaiser zawsze charakteryzowała ożywiona wymiana ludzi, towarów i informacji. Miejscowość leży na trasie między Innsbruckiem a Salzburgiem; już w 1616 r. istniała tu poczta. Hotel Alte Post do dziś prowadzony jest przez rodzinę, która przez długi czas zajmowała się w Ellmau dostarczaniem listów i przesyłek.

Aktywności urlopowe w EllmauWszystkie aktywności+
© Peter von Felbert
© Wilder Kaiser
© von Felbert-Reiter
© Tirol Werbung/Peter Sandbichler
© TVB Wilder Kaiser/Simon Oberleitner

Ulubione noclegi w Ellmau


Szukaj
Ilość osób

Pomoc

Dojazd Ellmau
Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Ihr Ziel: Dorf 35, Ellmau, Österreich

powered by Rome2Rio

Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.