© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr
© Andre Schönherr

Wędrówka trzydniowa
Od schroniska do schroniska w dolinie Stubaital

W trakcie trzydniowej wędrówki oprócz krajobrazu, zmienia się również oblicze tutejszych gór. Wapienne masywy przemieniają się w granitowe skały. Ta stosunkowo trudna trasa prowadzi m.in. do schroniska Starkenburger Hütte, gdzie podziwiać można panoramę doliny Stubaital. Geologiczną osobliwością tego miejsca jest jezioro Schlicker See, gdzie skały magmowe przekształcają się w wapień.

otwórz interaktywną mapę

Punkt wyjściowy  

Neustift, centrum

Cel wycieczki

Starkenburgerhütte, Franz-Senn-Hütte, Regensburger Hütte

Punkt docelowy

Falbeson

Łańcuch górski

Długość

34,4 km

Czas

3 dni(a)

Cechy

  • Wędrówki dla osób niepełnosprawnych
  • Wędrówka do punktu wyjścia

Stopień trudności

trudny (czarny szlak górski)

Wysokość

2 714 m 1 038 m

Różnica wysokości w górę 2 620 m
Różnica wysokości w dół 2 440 m

Kondycja*

Umiejętności*

Najlepsza pora roku

Sty
Lut
Mar
Kwi
Maj
Cze

Lip
Sie
Wrz
Paź
Lis
Gru

* podane informacje są ogólne i służą jedynie jako wskazówka przy organizacji wyjazdu. Planując wyjazd prosimy wziąć pod uwagę kondycję fizyczną oraz aktualne warunki pogodowe.

Transport publiczny

  • Dostępne środkami komunikacji publicznej

Parking

Parkplatz między ulicą Schulweg a ulicą Stubaitalstraße

Schroniska na szlaku:

Etap 1:Starkenburger Hütte (od połowy czerwca do połowy października)
Etap 2: Seducker Hochalm (od połowy czerwca do połowy września), Franz-Senn-Hütte (od połowy czerwca do początku października)
Etap 3: Neue Regensburger Hütte (od połowy czerwca do połowy września), Falbesoner Ochsenalm (od połowy czerwca do połowy września), Hotel-Restaurant Waldcafé, Falbeson

Do pobrania

Opis trasy

Etap 1: Neustift- Starkenburger Hütte

Piechotą z Neustift do pokonania jest 1200 metrów przewyższenia. Trasa prowadzi przez Kartnall Höfe i Forcherkogel lub bezpośrednio przez łąki porośnięte modrzewiami aż do schroniska Starkenburger Hütte. Na oba podejścia należy przeznaczyć 3,5 do 4 godzin. Możliwość noclegu znajduje się w schronisku Starkenburger Hütte.

Etap 2: Starkenburger Hütte- Senderjöchl- Franz Senn Hütte

Odcinek ten, który jest jednocześnie pierwszym etapem szlaku Stubaier Höhenweg, prowadzi ze schroniska Starkenburger Hütte przez południowo-zachodnią ścianę Hoher Burgstall. Droga wiedzie przez kamieniste i szutrowe pola pod masywami Kalkkögel i w sąsiedztwie Seejöchl powyżej jeziora Schlicker See. Następnie w górę do szczytu Senderjöchl, stamtąd stromo serpentynami w dół do tzw. Rote Wand a na końcu już łatwo do schroniska Seducker Hochalm. Po przecięciu Viller Grube trasa biegnie po ścianie wewnątrz doliny Oberbergtal i po pokonaniu niewielkiego wzniesienia dociera się do celu etapu- schroniska Franz Senn Hütte.

Etap 3: Franz Senn Hütte- Regensburger Hütte- Falbeson

Wędrówka rozpoczyna się przy schronisku Franz Senn Hütte i biegnie na początku na zewnątrz doliny do Kuhgschwetz. Po stromych stopniach szlak pnie się aż do Platzenturm. Po przekroczeniu Platzengrube dalej do jego wschodnich krawędzi, dalej stromymi serpentynami aż do szczytu Schrimmennieder. Okolo 20 minut marszu, powyżej Schrimmennieder znajduje się na wysokości 2.829 m n.p.m. Basslerjoch, skąd rozpościera się widok na główną grań Alp doliny Stubaital. Zejście prowadzi z powrotem przez Schrimmernnieder, a dalej w dół drogą prowadzącą ze schroniska Milderaunalm prawie płasko w głąb doliny do schroniska Regensburger Hütte. Stąd obok Ochsenalm schodzi się dalej na sam dół doliny aż do Falbeson.

Informacje o miejscowości

Przyjazd

Jaką formę dojazdu Państwo preferują? Samochodem, samolotem, autobusem czy pociągiem?

Twój adres docelowy: Neustift

powered by Rome2Rio

Szukaj
Ilość osób

Szlaki piesze w tym regionie

pokaż więcej +
Do góry
Newsletter

Prenumerata darmowego newslettera. Bądź na bieżąco i otrzymuj informacje z Tyrolu – Serca Alp.